תפריט נגישות
חיפוש

Lice in dream - כינים בחלום

כינים בחיי הערות הן חוויה לא נעימה, אך מה לגבי כינים בחלום? כל המידע על פירוש חלומות ועל הדרכים השונות להבנת הופעתן של כינים בחלום: מהבנת מהות החלום כתופעה המבטאת תכנים לא מודעים, דרך פתרון חלומות בגישה הסמלית ועד לכלים להבנת משמעותה של הופעת כינים בחלום האישי שלך עצמך.

פירוש כינים בחלום

אנשי מקצוע העוסקים בתחומי הפסיכולוגיה יוצאים כיום מהנחה כי חלומות הם תוצרים מוחיים המסייעים לנו בעיבוד המידע שנקלט בתודעתנו במהלך היום, ובו זמנית מבטאים תכנים פחות מודעים המעסיקים אותנו. מפגש ישיר עם תכנים לא מודעים עשוי להיות חוויה מאיימת ומערערת מאחר ומפגש מסוג זה יכול לעמת אותנו עם רגשות ופנטזיות שאנו מנסים לדחוק מתודעתנו. לכן, מתרחש תהליך של מלאכת החלום בו הנפש מסווה את משמעות החלום באמצעות מנגנונים של עיבוי, התקה או הסמלה אשר מאפשרים לנו גם להתקרב דרך החלום לאותם תכנים לא מודעים, וגם לא להיחשף אליהם באופן מטלטל ומאיים מדי. כך, למשל, קל לנו יותר להתמודד עם חלום בו אנו תוקפניים כלפי דמות זרה מאשר עם חלום בו אנו תוקפניים כלפי אחד האנשים היקרים לנו.

  • למטפלים בתחום פירוש חלומות >>

  • מאמרים נוספים בתחום פירוש חלומות >>

פירוש סמל הכינים בחלום

כאמור, אחת הדרכים בהן הנפש מסווה את משמעות החלום האמיתית היא הסמלה: הסתרת המסר הסמוי של החלום מאחורי סמל בלתי מאיים. כינים בחלום על פי תפיסה זו הן לא "סתם כינים" אלא סמל לדבר מה אחר. אך מה מסמלות כינים בחלום? התשובה אינה חד משמעית מאחר ויש המאמינים כי לא ניתן לפרש את משמעותן של כינים בחלום באופן אוניברסלי, אלא רק דרך המשמעות הסמלית האישית שיש לכינים עבור החולם הספציפי. לעומת זאת, יש המאמינים כי כינים בחלום מסמלות תמיד תחושה של היעדר ניקיון נפשי וצורך בניקוי וטיהור של היבטים "מלוכלכים" בחיינו.

פירוש החלום לפי מונחים פסיכולוגים

לצד המשמעות הסמלית השנויה במחלוקת של הופעת סמל של כינים בחלום, מרבית אנשי המקצוע יבקשו לבחון את המשמעות האישית של כינים בחלום עבור החולם. פתרון חלומות בגישה זו מבוסס על התבוננות במחשבות, הרגשות, האסוציאציות והזיכרונות העולים בתודעת החולם בעקבות החולם, ובפירוש החלום על פיהם. כך, למשל, כינים בחלום ביטאו את תחושת חוסר הערך של חולמת אשר הגיעה בחלום למקום עבודתה מלאת כינים וחוותה בושה עמוקה כאשר העובדים התקבצו סביבה והביעו גועל ודחייה ממנה. חלום זה נחלם יום לאחר שהחולמת קיבלה הצעת קידום מהירה ומרשימה. ברמה המודעת החולמת שמחה וחשה גאווה, אך ברמה הלא מודעת שהתבטאה בהופעת כינים בחלום, היא חשה כי קידום משמעו שבקרוב תיחשף העובדה שהיא אינה חכמה ומקצועית כפי שהיא מציגה את עצמה. לעומת זאת, כינים בחלום שיקפו דווקא כאב והשתתפות בסבל בחלומו של אב צעיר שבנו אובחן כלוקה בתסמונת אספרגר: בחלום האב פלה כינים משערו של הבן כדי למנוע ממנו מבוכה ולעג, על אף שהילד כלל לא נראה מוטרד מהן.

מה המשמעות של חלום חוזר על כינים?

חלום חוזר על כינים, כמו כל חלום חוזר אחר, משמעו שיש תוכן נפשי שמעסיק אותנו גם אם איננו מודעים לכך. כינים בחלום מופיעות בדרך כלל בהקשר שלילי, בלתי נעים ומבייש ובהתאם- הופעה חוזרת של כינים בחלום מסמנת פעמים רבות את הסירוב שלנו להקדיש תשומת לב ולעבד היבטים רגשיים מסוימים בחיינו או בנפשנו, אשר גורמים לנו אי נוחות.

איך להתמודד עם חלומות חוזרים על כינים

אם אנו יוצאים מהנחה כי חלומות חוזרים על כינים הם הדרך של נפשנו להסב את תשומת ליבנו להיבט רגשי מוזנח אשר אינו מטופל דיו, הרי שהדרך הטובה ביותר להתמודדות עם חלומות חוזרים על כינים היא התבוננות בחלום וניסיונות לפענח אותו. אנשים רבים מופתעים לגלות כי פענוח חלומות מאפשר להם גישה אל תכנים נפשיים מורכבים אל יקרי ערך ומהווים, במילותיו של פרויד, את "דרך המלך אל הלא מודע".

האם ניתן לפתור חלום ולגרום לו לא להופיע שוב?

מאחר והופעת כינים בחלום היא בדרך כלל בלתי נעימה, אנשים רבים רוצים להיפתר מחלומות אלו. מאחר והנפש ובפרט האזורים הלא מודעים שלה אינם נמצאים בשליטתנו, אין דרך לגרום לחלום להפסיק להופיע. יחד עם זאת, אנשים רבים המצליחים לפענח ולעבד את חלומותיהם מדווחים על הפסקת הופעתם של חלומות אלו או על שינוי מהותי בהם, אשר הופך אותם לפחות מאיימים ומטרידים.


תחומי מומחיות:
פירוש חלומות

אנשי מקצוע בתחום

פירוש חלומות