תפריט נגישות

הנחיות לפרסום תוכן באתר בטיפולנט – דגשים לכותבים

אתר בטיפולנט מהווה במה לכתיבה ועשייה מקורית בתחומי הפסיכותרפיה ובריאות הנפש. אנו מעודדים אנשי מקצוע מכל התחומים לשלוח אלינו חומרים מקוריים ואיכותיים, אשר יקדמו את העשייה הענפה של הקהילה הטיפולית בישראל וינגישו ידע חשוב לקהל הגולשים. בעמוד הבא תוכלו למצוא את תנאי הפרסום באתר, לצד דגשים אשר יוכלו לסייע לכם בהגשת מאמרים וכתבות פרי עטכם לפרסום!

בלעדיות ברשת

יש להדגיש כי פרסום של כתבות ומאמרים באתר בטיפולנט מחייב בלעדיות ברשת. מאמר או כתבה אשר מתפרסמים באתר בטיפולנט אינם יכולים להתפרסם לאחר מכן במקומות אחרים ברחבי האינטרנט (גם לא כקובץ PDF) ואין אפשרות להגיש לפרסום תוכן אשר פורסם בעבר בפלטפורומה מקוונות ללא הסרתו.

במידה וברצונכם לפרסם באתר בטיפולנט תוכן אשר התפרסם בעבר בכתב עת מודפס בלבד, אשר אין לו עותקים קיימים ברשת, עליכם להציג הסכמה מפורשת לפרסום מגורם רלוונטי ומוסמך מכתב העת בו התפרסם התוכן במקור.

סוגי טקסטים

1. כתבות לקהל הרחב – אזור הכתבות לקהל הרחב כולל כתבות קצרות (500-1000 מילים) הממוקדות בנושאים שונים מעולם הטיפול ובריאות הנפש, אשר מוצגים בצורה ידידותית ובהירה לקוראים ללא ידע טיפולי קודם. כתבות אלו נכתבות בשפה ברורה ונגישה, מציגות ידע יישומי והדרכה לחיי היום-יום, ואינן כוללות הפניה למקורות אקדמיים בגוף הטקסט (ניתן לצרף רשימת מקורות). כתבות לקהל הרחב מתמקדות במתן מידע אמין, עדכני ואחראי לגולשים המחפשים עזרה או תשובות לגבי בריאות הנפש באינטרנט, תוך הקפדה על כתיבה רגישה אשר מתווכת באופן זהיר רעיונות מורכבים להבנה.

2. מאמרים לקהל המקצועי – אזור המאמרים לקהל המקצועי כולל מאמרים ארוכים (1500-5500 מילים) בעלי תזה מרכזית המוצגת מתוך התבוננות תיאורטית-מחקרית בספרות מקצועית עדכנית, מודלים טיפוליים רלוונטיים, תיאורי מקרה ו/או רפלקציה אישית של הכותב. מאמרים לקהל המקצועי יכללו הפניה למקורות אקדמיים בגוף הטקסט כמו גם רשימת מקורות מלאה בסוף המאמר אשר נכתבת בהתאם לכללי ה-APA העדכניים.

3. מדור ספרים מדור הספרים באתרנו כולל פרקים לקריאה מתוך ספרים מקצועיים, סקירות של ספרים חדשים ומידע אודות אפשרויות רכישה של ספרים שונים. ניתן לפרסם במדור גם מאמרים משולבים הכוללים סקירת ספר לצד פרק לקריאה מתוכו. פרסום פרק מתוך ספר מחייב הצגת אישור בכתב מן ההוצאה לאור של הספר.

4. סקירת כנסים ימי עיוןסקירות של ימי עיון המתפרסמות באתרנו נעשות בתיאום מראש עם צוות האתר ותחת הנחיות כתיבה ספציפיות אשר מועברות מראש לסוקר/ת. אם ברצונכם לכתוב סקירה של יום עיון, יש ליצור עמנו קשר מבעוד מועד.

יש לציין כי על פי תקנון האתר במידה ובתוכן מסוים מופיע תיאור מקרה קליני, על הכותב/ת לאשר את פרסומו עם המטופל/ת וכן להסוות באופן מספק פרטים מזהים בהתאם לכללי האתיקה המקובלים. נזכיר כי לכל תוכן אינטרנטי ניתן להגיע בקלות באמצעות חיפוש ברשת ולכן אנו מעניקים משנה חשיבות לשמירה על פרטיות מטופלים.

כיצד עובד תהליך הפרסום?

החל מתאריך ה-1.11.23 צוות התוכן שלנו נעזר בתהליך של סקירת עמיתים אנונימית בשלב קליטת וסינון החומרים המוגשים לפרסום. בהתאם להתרשמות הסוקרים, צוות המערכת שלנו שוקל את התאמת התוכן המוגש לפרסום באתר ומחזיר לכותב/ת אחת מתוך כמה תשובות – (1) קבלת הטקסט להתחלת תהליך עריכה; (2) בקשה להתאמה של הטקסט ועבודה נוספת לפני התחלת עריכה; (3) דחייה. 

תהליך העריכה נעשה בשיטת "פינג-פונג" בין העורך/ת לכותב/ת. במסגרת שיטה זו, לאחר קבלת טיוטת המאמר הראשונה מן הכותב/ת, העורך/ת מבצע הגהה ועריכה סגנונית לטקסט ומחזיר אותו לכותב/ת בצירוף הערות עבודה. הכותב/ת עובד על ההערות ומחזיר לעורך/ת את הגרסה העדכנית של הטקסט, וחוזר חלילה. במידה וישנן השגות, שאלות או מחשבות נוספות, אנחנו מתייעצים עליהן יחד, ולרוב התהליך לוקח 2-3 סבבי עריכה עד לפרסום הסופי. רק לאחר קבלת אישור סופי מן הכותב'ת הטקסט יתפרסם ויהפוך זמין לקריאה לכלל הקוראים באתר.

חשוב לנו לציין כי הצוות שלנו משתדל להעניק ליווי מקצועי ויסודי לכל תוכן המוגש לפרסום באתרנו. לכן, יש לקחת בחשבון כי תהליך הפרסום בכללותו עשוי לקחת זמן בהתאם לעומס במערכת וכתלות בקצב העבודה המשותפת עם הכותב/ת.

להגשת מאמרים (על ידי המחברים עצמם בלבד) יש לשלוח מייל לכתובת [email protected] בצירוף:

טיוטה של המאמר (בקובץ word)

• תקציר מקצועי על הכותבים ("פסקת ביו")