חיפוש

הנחיות לפרסום מאמר באתר בטיפולנט – דגשים לכותבים

אתר בטיפולנט מהווה במה לכתיבה ועשייה מקורית בתחומי הפסיכותרפיה ובריאות הנפש. אנו מעודדים אנשי מקצוע מכל התחומים לשלוח אלינו חומרים מקוריים ואיכותיים, אשר יקדמו את העשייה הענפה של הקהילה הטיפולית בישראל וינגישו ידע חשוב לקהל הרחב. בעמוד הבא תוכלו למצוא את תנאי הפרסום באתר, לצד דגשים אשר יוכלו לסייע לכם בפרסום מאמרים וכתבות פרי עטכם!

סוגי מאמרים 

אתר בטיפולנט כולל שני אזורים מרכזיים בהם מתפרסמים תכנים כתובים: כתבות לקהל הרחב ואזור מאמרים לקהל המקצועי. בשני אזורים אלו מתפרסמים באופן תדיר מאמרים אשר נכתבים על ידי מטפלים מוסמכים, כמו גם על ידי צוות האתר.

על פי רוב, מאמרים לקהל המקצועי הם מאמרים "כבדים" יותר, אשר נכתבים בסגנון אקדמי ומציגים תוכן הנוגע בעולמות הטיפול תוך התכתבות עם ידע תיאורטי ומחקרי רלוונטי. לעומת זאת, כתבות לקהל הרחב שומרות על רוח "קלילה" ונגישה יותר, מציעות הדרכה קונקרטית לחיי היום-יום ולרוב מדובר בטקסט קצר יותר באופן משמעותי.

1. כתבות לקהל הרחב – כתבות קצרות (500-1000 מילים), הממוקדות בנושא ספציפי, אשר אינן כוללות הפניות בגוף הטקסט (ניתן לכלול רשימת מקורות בסוף הכתבה). מטבע הדברים, על כתבות לקהל הרחב להיכתב בשפה בהירה ונגישה, ולכלול מידע יישומי אשר יסייע לאנשים שאין בידם ידע מקדים לגבי עולם הטיפול ובריאות הנפש. במובן זה, כתבות לקהל הרחב יתמקדו במתן מידע אמין, עדכני ואחראי עבור אנשים המחפשים עזרה או תשובות באינטרנט, תוך הקפדה על כתיבה רגישה ותיווך של רעיונות מורכבים להבנה.

2. מאמרים לקהל המקצועי – מאמרים ארוכים (1500-5000 מילים), הכוללים דגש תיאורטי או מחקרי, דוגמאות קליניות, הצגה של מודלים טיפוליים או מתמקדים בהתבוננות אישית של הכותב. מאמרים לקהל המקצועי צריכים לכלול הפניות בגוף הטקסט ורשימת מקורות מלאה בסוף המאמר הנכתבת על פי כללי ה-APA העדכניים. חשוב לציין כי על פי תקנות האתר, במידה ובמאמר מופיע תיאור מקרה קליני, על הכותב/ת לאשר את הפרסום שלו עם המטופל/ת, וכן להסוות את הפרטים באופן מספק בהתאם לכללי האתיקה המקובלים. לכל תוכן אינטרנטי ניתן להגיע בקלות באמצעות חיפוש ברשת, ולכן אנו מעניקים משנה חשיבות לשמירה על פרטיות המטופלים.

3. מדור ספרים – מדור הספרים כולל פרקים לקריאה מתוך ספרים מקצועיים, סקירות של ספרות מקצועית ומידע אודות אפשרויות רכישה של ספרים. כמו כן, ניתן לפרסם במדור סקירה של הספר הכוללת גם פרק לקריאה מתוך הספר. פרסום פרק מתוך ספר מחייב את אישור ההוצאה לאור. 

כיצד עובד תהליך הפרסום?

להגשת מאמר לפרסום יש לשלוח מייל לכתובת [email protected], בצירוף טיוטה של המאמר בקובץ WORD ותקציר מקצועי על הכותב/ת ("פסקת ביו"). לאחר קבלת הטיוטה של המאמר, צוות המערכת שלנו שוקל את התאמת התוכן לאתר ומחזיר לכותב/ת תשובה - קבלת הטקסט להתחלת תהליך עריכה, דרישה להתאמה נוספת או דחייה.

בתהליך העריכה אנו עובדים בשיטה של "פינג-פונג" בין העורכת לכותב. במסגרת שיטה זו, לאחר קבלת טיוטת המאמר הראשונה מן הכותב, העורך/ת מבצעים הגהה לשונית ועריכה סגנונית לטקסט (על מנת להתאים אותו למבנה המקובל באתר) ומחזירים אותו לכותב/ת בצירוף הערות עבודה. לאחר מכן, הכותב/ת עובדים על ההערות ומחזירים לעורך/ת את הגרסה העדכנית של הטקסט, וחוזר חלילה.

במידה וישנן הסגות, שאלות או מחשבות נוספות, אנחנו מתייעצים עליהן יחד, ולרוב התהליך לא לוקח יותר משניים-שלושה סבבי עריכה עד לפרסום המאמר הסופי. רק לאחר אישור סופי של הכותב/ת יהפוך הטקסט זמין לכלל הקוראים באתר.

חשוב לציין כי צוות התוכן שלנו מעניק ליווי מקצועי ויסודי בעריכת המאמרים המתקבלים לפרסום, ולכן תהליך זה עשוי לקחת זמן מה, בהתאם לעומס המאמרים הממתינים לפרסום, או לחילופין, בשל קצב העבודה המשותפת עם הכותב/ת על תיקונים.

בלעדיות ברשת

יש להדגיש כי פרסום של כתבות ומאמרים באתר בטיפולנט מצריך בלעדיות ברשת. כלומר, מאמר אשר מתפרסם באתר אינו יכול להתפרסם כטקסט במקומות אחרים ברחבי האינטרנט. עם זאת, כמובן שניתן לפרסם את הקישור אל המאמר או הכתבה מתוך כל אתר אחר. כמו כן, אין מניעה לפרסם מאמר שעלה אצלנו גם בכתב עת מודפס, כל עוד שלכתב העת אין פלטפורמה אינטרנטית.

במידה וברצונכם לפרסם באתר בטיפולנט תוכן אשר הופיע בעבר בכתב עת לא מקוון, אשר אין לו עותקים קיימים ברשת, עליכם להציג הסכמה מפורשת בכתב מגורם רלוונטי ומוסמך מכתב העת בו התפרסם התוכן במקור.

ככלל, איננו משלבים בכתבות ובמאמרים המתפרסמים באתר לינקים חיצוניים המפנים לאתרים אחרים.