חיפוש

הנחיות לפרסום מאמר באתר בטיפולנט – דגשים לכותבים

אתר בטיפולנט מהווה במה לכתיבה ועשייה מקורית בתחומי הפסיכותרפיה ובריאות הנפש. אנו מעודדים אנשי מקצוע מכל התחומים לשלוח אלינו חומרים מקוריים ואיכותיים, אשר יקדמו את העשייה הענפה של הקהילה הטיפולית בישראל וינגישו ידע חשוב לקהל הרחב. בעמוד הבא תוכלו למצוא את תנאי הפרסום באתר, לצד דגשים אשר יוכלו לסייע לכם בפרסום מאמרים וכתבות פרי עטכם!

סוגי תכנים 

אתר בטיפולנט כולל שני אזורים מרכזיים בהם מתפרסמים תכנים כתובים: אזור כתבות לקהל הרחב ואזור מאמרים לקהל המקצועי. בשני אזורים אלו מתפרסמים באופן תדיר טקסטים אשר נכתבים על ידי מטפלים מוסמכים וחוקרים מתחום הטיפול, כמו גם על ידי צוות האתר.

על פי רוב, מאמרים לקהל המקצועי הם טקסטים "כבדים" יותר, אשר נכתבים בסגנון אקדמי ומציגים תוכן הנוגע בעולמות הטיפול, מתוך התכתבות עם ידע תיאורטי ומחקרי רלוונטי. לעומת זאת, כתבות לקהל הרחב שומרות על רוח "קלילה" ונגישה יותר, מציעות הדרכה קונקרטית לחיי היום-יום ולרוב מדובר בטקסט קצר יותר באופן משמעותי.

1. כתבות לקהל הרחב – כתבות קצרות (500-1000 מילים), הממוקדות בנושא ספציפי ואינן כוללות הפניות אקדמיות בגוף הטקסט (ניתן לכלול רשימת מקורות בסוף הכתבה). מטבע הדברים, על הכתבות לקהל הרחב להיכתב בשפה בהירה ונגישה, כמו גם לכלול מידע יישומי אשר יסייע לאנשים שאין בידם ידע מקדים לגבי עולם הטיפול ובריאות הנפש. במובן זה, כתבות לקהל הרחב יתמקדו במתן מידע אמין, עדכני ואחראי עבור אנשים המחפשים עזרה או תשובות באינטרנט, תוך הקפדה על כתיבה רגישה השואפת לתווך באופן בהיר וזהיר רעיונות מורכבים להבנה.

2. מאמרים לקהל המקצועי – מאמרים ארוכים (1500-5500 מילים), הכוללים דגש תיאורטי/ מחקרי, דוגמאות קליניות, הצגה של מודלים טיפוליים או מתמקדים בהתבוננות אישית של הכותב. מאמרים לקהל המקצועי צריכים לכלול הפניות בגוף הטקסט ורשימת מקורות מלאה בסוף המאמר הנכתבת על פי כללי ה-APA העדכניים. חשוב לציין כי על פי תקנות האתר, במידה ובמאמר מופיע תיאור מקרה קליני, על הכותב/ת לאשר את פרסומו עם המטופל/ת וכן להסוות פרטים מזהים באופן מספק בהתאם לכללי האתיקה המקובלים. נזכיר כי לכל תוכן אינטרנטי ניתן להגיע בקלות באמצעות חיפוש ברשת, ולכן אנו מעניקים משנה חשיבות לשמירה על פרטיות המטופלים.

3. מדור ספרים – מדור הספרים לקהילה המקצועית כולל פרקים לקריאה מתוך ספרים מקצועיים, סקירות ספרות ומידע אודות אפשרויות רכישה של ספרים. כמו כן, ניתן לפרסם במדור מאמר משולב הכולל סקירה של ספר לצד פרק לקריאה מתוכו. פרסום פרק מתוך ספר מחייב את אישור ההוצאה לאור של הספר.

4. סקירת ימי עיון - סקירות של ימי עיון נעשות בתיאום מראש עם צוות האתר ותחת הנחיות כתיבה אשר מועברות מראש לסוקר/ת. אם ברצונכם לכתוב סקירה של יום עיון מסוים ולפרסם אותה באזור הקהילה המקצועית, יש ליצור עמנו קשר מבעוד מועד.

בלעדיות ברשת

יש להדגיש כי פרסום של כתבות ומאמרים באתר בטיפולנט מחייב בלעדיות ברשת. כלומר, מאמר או כתבה אשר מתפרסמים באתר בטיפולנט אינם יכולים להתפרסם לאחר מכן כטקסט במקומות אחרים ברחבי האינטרנט. עם זאת, כמובן שניתן לפרסם את הקישור אל הטקסט מתוך כל אתר אחר. כמו כן, אין מניעה לפרסם מאמר שעלה אצלנו גם בכתב עת מודפס, כל עוד שלכתב העת אין פלטפורמה אינטרנטית.

במידה וברצונכם לפרסם באתר בטיפולנט תוכן אשר הופיע בעבר בכתב עת לא מקוון, אשר אין לו עותקים קיימים ברשת, עליכם להציג הסכמה מפורשת בכתב מגורם רלוונטי ומוסמך מכתב העת בו התפרסם התוכן במקור.

ככלל, איננו משלבים בכתבות ובמאמרים המתפרסמים באתרנו לינקים חיצוניים המפנים לאתרים אחרים.

כיצד עובד תהליך הפרסום?

להגשת מאמר לפרסום יש לשלוח מייל לכתובת [email protected], בצירוף טיוטה של המאמר בקובץ WORD ותקציר מקצועי על הכותב/ת ("פסקת ביו"). לאחר קבלת הטיוטה של המאמר, צוות המערכת שלנו שוקל את התאמת התוכן לאתר ומחזיר לכותב/ת אחת מתוך כמה תשובות – (1) קבלת הטקסט להתחלת תהליך עריכה, (2) בקשה להתאמה של הטקסט ועבודה נוספת לפני התחלת עריכה, (3) דחייה. החל מתאריך ה-1.11.23 צוות התוכן שלנו נעזר בתהליך של סקירת עמיתים אנונימית בשלב קליטת וסינון החומרים

בתהליך העריכה אנו עובדים בשיטה של "פינג-פונג" בין העורך/ת לכותב/ת. במסגרת שיטה זו, לאחר קבלת טיוטת המאמר הראשונה מן הכותב/ת, העורך/ת מבצע הגהה לשונית ועריכה סגנונית לטקסט (על מנת להתאים אותו למבנה המקובל באתר) ומחזיר אותו לכותב/ת בצירוף הערות עבודה. לאחר מכן, הכותב/ת עובד על ההערות ומחזיר לעורך/ת את הגרסה העדכנית של הטקסט, וחוזר חלילה.

במידה וישנן השגות, שאלות או מחשבות נוספות, אנחנו מתייעצים עליהן יחד, ולרוב התהליך לוקח בערך 2-3 סבבי עריכה עד לפרסום המאמר הסופי. כמובן, רק לאחר אישור סופי של הטקסט על ידי הכותב/ת הוא יתפרסם ויהפוך זמין לקריאה לכלל הקוראים באתר.

חשוב לציין כי צוות התוכן שלנו מעניק ליווי מקצועי ויסודי בעריכת המאמרים המתקבלים לפרסום, ולכן תהליך זה עשוי לקחת זמן מה, בהתאם לעומס המאמרים הממתינים לפרסום, כמו גם קצב העבודה המשותפת עם הכותב/ת.