תפריט נגישות

אודות

אני פסיכולוגית קלינית בכירה, מדריכה מוסמכת בפסיכותרפיה ואנליטיקאית יונגיאנית.

כאשת מקצוע וכאדם אני מאמינה שהקשיים הרגשיים שאנו חווים הם בד בבד גם מכשול אך גם הזדמנות. יש להם משמעות ותפקיד בחיינו. הם מעוררים אותנו ומסמנים לנו שמשהו דורש הקשבה ובדיקה. הם גורמים לנו לחרוג מן המסלול השגרתי שאינו מצריך מחשבה. ברגעי משבר אנו פתוחים יותר לחוש, להתבונן, לבחון את קשרינו הבין אישיים ואף להקשיב לעולמנו הפנימי וללא מודע שלנו. הלא מודע מכיל בתוכו חכמה וידע עמוקים וממנו ניתן לשאוב כיוון מחודש, איזון נכון יותר וריפוי למכאוב.

אני מטפלת בקליניקה פרטית מזה 25 שנה.

מטופלי במהלך השנים, במסגרות הטיפוליות הרבות בהן עבדתי, הקנו לי ניסיון נרחב בטיפול במצבי חיים וקשיים רגשיים במגוון גילאים. 

השכלה אקדמאית והכשרה

פסיכולוגית קלינית בכירה, מדריכה מוסמכת בפסיכותרפיה ואנליטיקאית יונגיאנית.

בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת חיפה ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית בהצטיינות מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

סיימתי את לימודי בביה"ס לפסיכותרפיה בחיפה ומאוחר יותר למדתי במכון היונגיאני והוסמכתי כאנליטיקאית יונגיאנית גישה פסיכולוגית הנסמכת על משנתו של קארל גוסטב יונג וממשיכיו.

בשנים האחרונות שימשתי כפסיכולוגית בכירה בתחנה לטיפול פסיכולוגי בטכניון, תחנה המטפלת בסטודנטים, ובמסגרת זו הדרכתי פסיכולוגים צעירים וסטודנטים לפסיכולוגיה, בנוסף לטיפול הישיר בסטודנטים עצמם.

אביבה בר יעקב-פסיכולוגית קלינית ומדריכה

ניסיון מקצועי

התמחיתי בפסיכולוגיה קלינית בתחנה לטיפול בילד בנוער ובמשפחה של משרד הבריאות בחיפה שם טיפלתי בילדים, במתבגרים ובהורים שהגיעו עקב בעיות עם ילדיהם. את המשך התמחותי עשיתי בבית חולים כרמל במרפאה ובמחלקה הפסיכיאטרית.

לאחר סיום ההתמחות המשכתי לעבוד במשך למעלה מעשור במרפאה לבריאות הנפש של קופת חולים בחיפה, וטיפלתי במטופלים בוגרים שסבלו מקשיים רגשיים שונים ומגוונים. שם גם הדרכתי סטודנטים ופסיכולוגים צעירים במהלך התמחותם בפסיכולוגיה, ובהמשך שמשתי כפסיכולוגית הבכירה במרפאה לבריאות הנפש של קופת חולים בקריית חיים.

כמו כן שימשתי, בשנים האחרונות, כפסיכולוגית בכירה בתחנה לטיפול פסיכולוגי בטכניון, תחנה המטפלת בסטודנטים, ובמסגרת זו הדרכתי פסיכולוגים צעירים וסטודנטים לפסיכולוגיה, בנוסף לטיפול הישיר בסטודנטים עצמם.

במקביל לכל אלה אני מטפלת בקליניקה פרטית מזה 25 שנה.

מאמרים

הדרכה מקצועית

מוסמכת להדרכת מטפלים

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד