חיפוש

הנחיות להגשת מאמרים לפורטל בטיפולנט – דגשים לכותבים

פורטל בטיפולנט מהווה במה לכתיבה ועשייה מקורית בתחומי הפסיכולוגיה ובריאות הנפש. אנו מעודדים אנשי מקצוע מכל התחומים לשלוח אלינו חומרים מקוריים ואיכותיים, אשר יקדמו את העשייה הענפה של הקהילה הטיפולית בישראל, הצמאה תמיד ללמוד ולהתפתח.  

אנא הקדישו מספר דקות לתנאי הפרסום באתר שלנו, כמו גם לדגשים אשר יוכלו לסייע לכם בפרסום מאמרים פרי עטכם:

מבנה הפורטל

המאמרים בפורטל בטיפולנט נחלקים לשני סוגים:

1. מאמרים לקהל הרחב – מאמרים המיועדים לקהל הרחב נדרשים להיות קצרים יחסית (עד 700 מילים) וממוקדים בנושא ספציפי. אלה יופיעו ללא הפניות בגוף הטקסט, ובמידת הצורך יכללו רק ביבליוגרפיה. מטבע הדברים, על מאמרים לקהל הרחב להיכתב בשפה בהירה, ולכלול מידע יישומי שיסייע לאנשים בכלל האוכלוסייה (כלומר, כאלה שאינם בקיאים בתחום בריאות הנפש). במובן זה, מאמרים אלה יתמקדו במתן מידע אמין ואחראי עבור אנשים המחפשים עזרה או תשובות באינטרנט

2. מאמרים לקהל המקצועי – מאמרים אלה מיועדים לקוראי הקהילה המקצועית. מדובר במאמרים תיאורטיים ו/או מחקריים ו/או טיפוליים, בהם הגבלת האורך הינה 2500 מילים (במידה ומדובר במאמר ארוך יותר, ניתן יהיה לחלקו למספר חלקים). מאמרים לקהל המקצועי צריכים לכלול הפניות וביבליוגרפיה מלאה לפי כללי ה-APA העדכניים.
חשוב לבהיר כי במידה ובמאמר מופיע תיאור מקרה קליני, על הכותב/ת לאשר את הפרסום שלו עם המטופל/ת, וכן להסוות את הפרטים באופן מספק בהתאם לכללי האתיקה המקובלים. לכל תוכן אינטרנטי ניתן להגיע בקלות באמצעות חיפוש ברשת, ולכן אנו מעניקים משנה חשיבות לשמירה על פרטיות המטופלים.

בלעדיות ברשת


אנו מבקשים בלעדיות ברשת על המאמרים שמתפרסמים בפורטל בטיפולנט. כלומר, מאמר שמתפרסם בפורטל אינו יכול להתפרסם במקומות אחרים ברחבי האינטרנט. עם זאת, כמובן שניתן לפרסם את הקישור למאמרים שעלו אצלנו באתרים אחרים, לצד תקציר של הטקסט או קטעים נבחרים ממנו. כמו-כן, אין מניעה לפרסם מאמר שעלה אצלנו גם בכתב עת מודפס, כל עוד שלכתב העת אין פלטפורמה אינטרנטית.

במידה וברצונכם לפרסם בפורטל בטיפולנט מאמר אשר הופיע בעבר בכתב עת לא מקוון, נדרוש לקבל הסכמה מפורשת בכתב מעורך כתב העת.

כיצד עובד תהליך הפרסום אצלנו?

להגשת מאמר לפרסום יש לשלוח מייל לכתובת contact@betipulnet.co.il, בצירוף טיוטה של המאמר בקובץ WORD. כמו-כן, ובמידה וטרם פרסמתם מאמר באתרנו, אנא פרטו מעט על תחום העיסוק שלכם והרקע המקצועי. או למלא את הטופס הזה.

לאחר קבלת טיוטה של המאמר מצד הכותב/ת, צוות המערכת שלנו שוקל את התאמתו לפורטל בטיפולנט. תהליך הערכה זה נעשה בהתאם לשיקולים של סגנון הכתיבה והרלוונטיות לקהל הקוראים שלנו, כמו גם בהתאם לצרכי השעה של הפורטל. במידה והמאמר נמצא מתאים לפרסום, נתחיל בתהליך משותף וצמוד של עריכת הטקסט. עורכות התוכן יבצעו עריכה, הגהה והתאמה של המאמר, וישלחו בחזרה אל הכותב/ת תיקונים והערות, ,אם יידרשו. לאחר קבלת תגובה מהכותב/ת ותיקוני עריכה נוספים בהתאם לצורך, טיוטה של המאמר תעלה לאתר. רק לאחר אישור סופי של הכותב/ת יהפוך הטקסט זמין לכלל הקוראים האתר.

חשוב לציין כי מושקעת עבודה רבה בעריכת המאמרים המתקבלים אצלנו, ולכן תהליך זה עשוי לקחת זמן מה, בהתאם לעומס מאמרים הממתינים לפרסום, או לחילופין, בשל עבודה משותפת עם הכותב/ת על תיקונים.