תפריט נגישות

Diet Coaching - אימון אישי להרזיה

ספרתם קלוריות ונקודות, הגבלתם את עצמכם לחלבונים ולירקות, נרשמתם (ופרשתם) מחדר כושר, פילאטיס, שחיה ואירובי ועדיין אתם פחות או יותר באותו עודף משקל? אימון אישי להרזיה מציע ייעוץ הממוקד לא רק בתפריט הרזיה אלא בשינוי הרגלי חיים והרגלי אכילה.

אימון אישי להרזיה- לא "עוד דיאטה"?

אימון אישי להרזיה הוא קודם כל אימון אישי: טכניקה ייעוצית המכוונת להגדרת מטרתו של המתאמן והכוונתו לגיוס הכוחות, היכולות והמשאבים האישיים להשגת מטרה זו. אימון אישי מתמקד במגוון מטרות. למשל אימון בריאות המסייע בסוגיות כגון תזונה, משקל מאוזן, והתנהגויות לשמירה על הבריאות. אימון קריירה המסייע בהצבת מטרות והגשמתן בנושאי תעסוקה, אימון זוגי למערכות יחסים, אימון קשב וריכוז ועוד.

אימון אישי להרזיה, בדומה לאימון אישי בכל תחום חיים אחר, מבוסס על ההנחה כי המתאמן מחזיק בכוחות וביכולת לשינוי אך זקוק לסיוע בבניית תהליך השגת המטרה, זיהוי המכשולים בדרך אליה וביסוס מסגרת עבודה יעילה. בהתאם, כאשר המטרה היא הרזיה המאמן מסייע למתאמנ/ת במספר אמצעים:

בניית תתי יעדים: המשימה "לרדת 15 קילו" נשמעת מאיימת ובינינו- גם לא ממש אפשרית. לכן, נבנית תוכנית עבודה הכוללת תתי יעדים ברי השגה: גיוס חברה לפעילות ספורטיבית, יזימת שיחה עם בני המשפחה וגיוס עזרתם (למשל- סיכום עם בן הזוג שהבילויים בחודש הקרוב לא יהיו במסעדות ועם הבת המתבגרת- שהחטיפים יהיו אצלה בארון ולא במטבח), פינוי זמן לבישול בריא וכן הלאה.

שינוי הרגלים: ירידה מוצלחת במשקל נובעת בדרך כלל לא רק מהפחתת צריכת הקלוריות אלא משינוי הרגלי האכילה. כחלק מתהליך של אימון אישי להרזיה המאמן והמתאמנ/ת מזהים סיטואציות "מסוכנות" (צפייה בטלוויזיה בלילה, מפגש עם חברה דקיקה במסעדה) והרגלי אכילה המקשים על הירידה במשקל. בהתאם, נבנות אסטרטגיות התמודדות וכאשר יש "נפילה" להרגלים הישנים, נערכת התבוננות משותפת בגורמים לה.

זיהוי "מוקשים": גורמים חיצוניים ופנימיים עומדים בדרכינו כמעט אל כל מטרה שנגדיר לעצמנו. אימון אישי להרזיה כולל, בין השאר, זיהוי "מוקשים" אלו ובניית אסטרטגיות התמודדות איתם.

אימון אישי להרזיה- למי זה לא מתאים?

אימון אישי להרזיה הוא טכניקה המיועדת לאנשים יציבים מבחינה נפשית אשר תפקודם תקין והם מעוניינים בעזרה ספיצית בתחום ההרזיה. אימון אישי להרזיה ניתן על ידי מאמן אשר אין לו הכשרה וידע בתחומי הפרעות אכילה למשל במקרים של אנורקסיה או בולימיה ועל כן אין לו אפשרות לטפל בהן. יתר על כן, אימון אישי להרזיה אף עשוי להזיק במקרים אלו, הדורשים טיפול של איש מקצוע הבקיא בתחומי פסיכותרפיה ובטיפול בהפרעות אכילה בפרט, כגון פסיכולוג קליני, עובד סוציאלי קליני או פסיכיאטר מומחה (למידע על טיפול בהפרעות אכילה לחץ כאן).


אנשי מקצוע בתחום

אימון אישי - Coaching