תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

שאלות ותשובות על הפרעות אכילה

מרצה:
לירן רוגב
05/07/2021
נראה שאין אירוע ביום שלנו, שמח או עצוב, מרגש או מלחיץ, שאינו קשור ברמה כזו או אחרת לאוכל. אנחנו חוגגים עם אוכל, מתנחמים עם אוכל, מצפים לו ומתחרטים עליו. בהקשר זה, נראה שלרובנו מערכת יחסים מורכבת עם אכילה, תזונה וגוף. אך עבור אלו המתמודדים.ות עם הפרעות אכילה, אוכל אינו רק מרכיב דומיננטי - הוא הדבר עצמו והעיסוק העיקרי, באופן שכמעט ולא משאיר מקום לשום דבר אחר, ותוך יצירת סכנות בריאותיות משמעותיות.

אירחנו באולפן בטיפולנט את לירן רוגב, פסיכולוג קליני מדריך המומחה בתחום הפרעות האכילה, על מנת לענות על שאלות כמו מהן בעצם הפרעות אכילה? מה עשוי להוביל לכך? מהן הסכנות העיקריות ודרכי הטיפול? ולבסוף, כיצד נוכל לזהות שמישהו.י בסביבתנו הקרובה מתמודד.ת עם הפרעת אכילה וזקוק.ה לסיוע?

לירן רוגב - פסיכולוג קליני מדריך, מנהל היחידה לטיפול יום פסיכיאטרי לנוער בבי"ח הדסה עין כרם. בעבר חבר צוות במכון שחף לטיפול בהפרעות אכילה ובמרפאה להפרעות אכילה של קופ"ח מאוחדת. מקדיש חלק ניכר מעיסוקו לטיפול, כתיבה והכשרת מטפלים בתחום הפרעות האכילה.

עירון מלמוד גנני - מתמחה בפסיכולוגיה קלינית ב”נווה צאלים” – בית ספר ופנימייה פוסט אשפוזית. בוגר התוכנית לפסיכותרפיה בגישה האנליטית של יונג באוניברסיטת בר-אילן. מחקרו בעבודת התזה התמקד בקשר בין חרדה חברתית לבדידות.

אנשי מקצוע ומכונים