תפריט נגישות

Horse in dream - סוס בחלום

פירוש סוס בחלום

חלומות הם תופעה קוגניטיבית-נפשית מרתקת. ללא שליטתנו, מופיעים בחלומות סיפורים, ייצוגים וסמלים אשר נותנים ביטוי הן לרשמים ומידע שקלטנו והצטברו במהלך היום, והן לתכנים המעסיקים אותנו. בהתאם, פענוח חלומות הוא תחום מרתק אשר מנסה להקנות משמעות לחלומותינו.
כדי לפרש את הופעתו של סוס בחלום, כדאי להתייחס לשני רבדים. הרובד הסמלי מתייחס למשמעות הסימבולית של סוס בחלום על משמעויותיה השונות, והרובד הפסיכולוגי והאישי יותר נוגע למשמעות האישית שיש להופעת סוס בחלום עבור חולם מסוים.

פירוש סמל הסוס בחלום

גישה סמלית לפירוש הופעתו של סוס בחלום יוצאת מהנחה כי להופעת סוס בחלום יש משמעות סמלית אוניברסלית. לפי גישה זו, הופעת סוס בחלום קשורה בהצלחה בתחומי חיים מרכזיים אשר מבוססת כוחותיו ויכולותיו של החולם. סוס בחלום נחשב גם למבטא שאפתנות והישגיות, ועשוי להופיע בתקופות של מאמץ להשגת יעדים והגשמת מטרות אישיות.
כיוון נוסף המבוסס על הגישה הסמלית לפירוש חלומות רואה בסוס סמל למיניות גברית, ורואה את הופעתו של סוס בחלום כביטוי לעיסוק בתכנים מיניים.

  • למטפלים בתחום פירוש חלומות >>

  • מאמרים נוספים בתחום פירוש חלומות >>

פירוש החלום לפי מונחים פסיכולוגים

התייחסות להופעת סוס בחלום כאל סמל אוניברסאלי שיש לפרש מאפשרת לא פעם הרחבה של הבנת משמעות החלום. עם זאת, פתרון חלומות המתבסס רק על גישה זו עשוי להחמיץ את המשמעויות העדינות והאישיות יותר אשר קשורות בהופעת סוס בחלום.
כדי להבין באופן אישי ומעמיק יותר את משמעות הופעתו של סוס בחלום, יש להתייחס באופן מקיף להקשרו הרחב של החלום ולאסוציאציות המתעוררות סביב הופעתו של סוס בחלום וסביב פרטי חלום נוספים. כך, למשל, רכיבה על סוס בחלום עשויה להיות בעלת משמעות שונה מאוד עבור אישה הנמצאת בתהליך שיקום לאחר תאונת דרכים קשה, ואצל גבר צעיר אשר עוזב לראשונה את בית הוריו.

מה המשמעות של חלום חוזר על סוס?

הופעה חוזרת של סוס בחלום מעוררת פעמים רבות תחושות של סקרנות ו/או אי נוחות: מה החלום מבקש לומר? האם יש משמעות מיוחדת להופעה חוזרת של סוס בחלום? בפועל, הופעה חוזרת של סוס בחלום מבטאת במרבית המקרים את העובדה שאנחנו עסוקים, עם או מבלי שנהיה מודעים לכך, בתוכן רגשי מסוים אשר הנפש שלנו "חושבת" שעלינו להתמודד איתו ולעבד אותו. כך, למשל, מטופלת אשר זיכרונות ילדותה הטובים והחמים ביותר היו מביקורים בחוות הסוסים של סבה וסבתה, תיארה כיצד מופיע סוס בחלום כמעט בכל פעם שהיא חווה תחושת בדידות וייאוש קשה.

איך להתמודד עם חלומות חוזרים על סוס

הבנת חלום חוזר על סוס כביטוי לכך שאנו עסוקים בהיבט נפשי מסוים משמעה שדרך ההתמודדות המתאימה היא ניסיון לעבד את החלום ולהבין את משמעותו. לשם כך, כדאי לנסות ולזהות באילו נסיבות חיים (חיצוניות או נפשיות) מופיע סוס בחלום, באיזה אופן הוא מופיע ואילו תחושות, זכרונות, מחשבות ואסוציאציות נלווים להופעתו של סוס בחלום בנקודות זמן שונות. התבוננות במשמעותו של סוס בחלום באופן זה עשויה לחשוף היבטים רגשיים בלתי מודעים אותם מסמנת הופעתו של סוס בחלום.

האם ניתן לפתור חלום ולגרום לו לא להופיע שוב?

במקרים מסוים, פתרון חלומות מביא לכך שהנושא הרגשי העומד מאחורי החלום הופך מעובד יותר ונגיש יותר למודעותנו, כלך שהחלום החוזר הופך רלוונטי פחות: כאשר הנפש מרגישה שהנושא הרגשי אשר יוצג דרך הופעתו של סוס בחלום מעובד יותר- אין צורך להמשיך להציף אותו למודעות באמצעות החלום. יחד עם זאת, שליטתנו בחלומות שלנו מוגבלת, ואין לנו יכולת לשלוט בחלומותינו כפי שאין לנו יכולת לשלוט ולהכתיב את התכנים הרגשיים המעסיקים אותנו. לכן, כדאי להתייחס אל חלומות חוזרים לא כאל תופעה שיש לפתור ולהעלים אלא כאל הזמנה של הנפש להתבונן פנימה ולהכיר את עצמנו קצת יותר טוב.


תחומי מומחיות:
פירוש חלומות

אנשי מקצוע בתחום

פירוש חלומות