תפריט נגישות
חיפוש

כיצד משפיעה יציאה מהארון בגיל ההתבגרות?

כיצד משפיעה יציאה מהארון בגיל ההתבגרות?

פורסם על ידי צוות בטיפולנט

האם כדאי לצאת מהארון ולחשוף את קיומה של נטייה הומוסקסואלית, לסבית, בי סקסואלית או טרסג'נדרית כבר בגיל ההתבגרות? שאלה זו מעסיקה בני נוער רבים אשר מגלים במהלך גיל ההתבגרות את הנטיות הללו, ואף את בני משפחותיהם. בני נוער רבים חוששים שיציאה מהארון תפגע במעמדם החברתי ואף תחשוף אותם לתגובות שליליות, התעללות, אפליה או לחץ לשינוי נטיותיהם הטבעיות. בדומה, הורים רבים מודאגים וחוששים מהשלכותיה של היציאה מהארון על השתלבותם החברתית ועל רווחתם הנפשית של ילדיהם.

מחקר שנערך באוניברסיטת אריזונה העלה גם הוא שאלות לגבי השלכותיה של יציאה מהארון בגיל ההתבגרות. במסגרת המחקר החוקרים בחנו את תוצאותיו של סקר שנערך בקרב 245 בוגרים ובוגרות צעירים בגילאי 21-25 אשר ראו את עצמם/ן כלסביות, הומוסקסואלים, בי סקסואלים וטרנסג'נדרים.

רבים ממשתפי המחקר העידו על כך שחוו הטרדות בתיכון בין אם יצאו מהארון ובין אם לא. לעומת זאת, הבוגרים אשר היו פתוחים לגבי נטייתם המינית או זהותם המגדרית ויצאו מהארון כבר בגיל ההתבגרות- דיווחו על תחושת ערך עצמי גבוהה יותר, רמות דיכאון נמוכות יותר ותחושות סיפוק גבוהות יותר מחייהם ביחס לבוגרים אשר לא יצאו מהארון במהלך גיל ההתבגרות.

החוקרים הציעו כי לממצאים אלו יש השלכות משמעותיות עבור הורים, מטפלים ואנשי חינוך והם מרמזים כי לעתים לבחירה להישאר בארון יש מחירים לא פחות גבוהים מאשר ליציאה ממנו. 

תחומי מומחיות:
טיפול לקהילה הגאה

אנשי מקצוע בתחום

טיפול לקהילה הגאה

עוד מאמרים שיעניינו אותך