תפריט נגישות

אודות

פסיכותרפיסטית קוגניטיבית התנהגותית מוסמכת בעלת ניסיון קליני רב בהתערבות במצבי משבר, ובהתמודדות עם מצוקות רגשיות ובינאישיות.

במציאות חיים תובענית ומאתגרת כשלנו מתרבות תופעות של חרדה, לחץ ומתח כמו גם פגיעה בדימוי עצמי, ירידה בכוחות התפקוד, קשיים במערכות חברתיות וזוגיות ופגיעה בהנאה ובשמחת החיים.

בעבודה המשותפת אני מסייעת להשיב את האמונה בכוחות השינוי הטמונים בכל אחד מאיתנו ומלווה את המטופלים בתהליך המרתק של היכרות מעמיקה עם עולמם הרגשי, רכישת כלים והרגלי התמודדות חדשים בצד שימור והעצמה של דפוסים קיימים ומספקים.

אני מאמינה ביחסים טיפוליים המושתתים על שוויון ושקיפות ובברית טיפולית חמה ובוטחת. לצד הגישה ההתנהגותית קוגניטיבית המסורתית אני משתמשת גם בגישות נוספות : טיפול ממוקד רגש EFT, טיפול ממוקד סכמה, מיינדפולנס ו-ACT.

גישות אילו מאפשרות לי מרחב מענה עשיר לצרכים השונים של כל פונה ופונה. מעט על הגישות CBT הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי, ממוקד וקצר מועד, בעל שיעורי הצלחה גבוהים והוא מומלץ ע״י ארגוני בריאות בינלאומיים כטיפול מוביל במקרים של חרדה, פאניקה ודיכאון.

העבודה היא על הצירי הרגשי, המחשבתי וההתנהגותי. הגישה רואה את הפונה והמטפל כשותפים שווה ערך בתהליך כשהמטפל הוא אקטיבי חדור אופטימיות ואמונה מעצים את המטופל ומאיץ לשינוי. העבודה מורכבת מכמה שלבים: הגדרת היעדים, שלב פסיכו חינוכי, מטלות בית , התנסויות משותפות (חשיפות בדמיון ו/או במצייאות) רכישת כלים ותובנות ולקראת סיום הכנה להתמודדות עם מצבי נסיגה.

לאורך העבודה המשותפת מתבצע מעקב משותף, בר מדידה אחר שלבי ההתקדמות. העבודה בקליניקה מלווה גם בתמיכה טלפונית או במייל ובמידה ותדרש. CBT יעיל בטיפול במחשבה טורדנית כפייתית OCD, בפחדים ממוקדים ( כגון: פחד ממקומות סגורים, מעליות,זריקות), בחרדות (כגון חרדת בריאות, חרדת בחינות, חרדה חברתית ועוד) התקפי פאניקה, ודאגנות וכן בהתמודדות עם בעיות רגשיות, כגון בעיות של כעסים, דימוי עצמי נמוך, ירידה במסוגלות העצמית, פרפקציוניזם, משברי חיים, הסתגלות ואובדן.

בבעיות הממוקדות בתחומים הבינאישיים אני עובדת בטיפול ממוקד סכמה. הסכמה תרפיה מרחיבה את הטיפול של ה-CBT ומתייחסת לצרכים בסיסיים של האדם ביחסיו הבינאישיים, לאופן שבו הם באים לידי ביטוי ולמענה שהוא מוצא לעצמו . בסכמה תרפיה אנו מחפשים את הצורך שלא קיבל מענה ומלמדים את הפונה לתת מענה יעיל לצורך זה ולהחלץ מבעיות חוזרות ונשנות ביחסים בינאישיים, בעיות המתוחזקות ומשתמרות על ידי דפוסים לא יעילים. למשל בעיות בחברויות, זוגיות, בין בני משפחה, בהורות ובעבודה.

הסכמה תרפיה מניחה כי דפוסי האינטראקציה עם האנשים סביבנו, דפוסי התמודדות לא יעילים ואירועים שאנו חווים בעולמנו, כולם מושפעים ומעוצבים ממקורות בילדות המוקדמת וביחסים המוקדמים. לפיכך העבודה מטבעה היא עמוקה וממושכת יותר ואורכה נקבע בשיתוף הפונה. גם כאן הגישה היא גישה תומכת ואקטיבית. המטפל הוא גורם מאיץ שינוי, הגדרת הצרכים והיעדים מתבצעת בעבודה משותפת עם הפונה ובשקיפות מלאה.

כמו בטיפול הקוגניטיבי התנהגותי ישנו יסוד טיפולי פסיכו חינוכי. הפונה רוכש כלים לזיהוי והתמודדות עם קשייו. בסכמה תרפיה השינוי מתבצע במגע עם הרובד החוויתי בצד העבודה הקוגניטיבית וההתנהגותית. הסכמה תרפיה יעילה בטיפול בבעיות של מתבגרים ושל מבוגרים.

השכלה אקדמאית והכשרה

  • פסיכותרפיסטית מוסממכת
  • M.Sc בפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית - הצטיינות יתרה

ניסיון מקצועי

  • מרפאת חוץ ומעון במרכז הרפואי באר יעקב מרפאה לבריאות הנפש בלוד
  • מחלקת אשפוז יום במרכז הרפואי בבאר יעקב משתלמת בטיפול ממוקד סכמה, מיינדפולנס MBSR-ISRAEL. משתתפת בסמינרים, כנסים והדרכות מקצועיות.
* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד