תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

על זהות להט"בית ויציאה מהארון

מרצה:
17/01/2021

לסביות, הומוסקסואלים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים מרכיבים יחד את הקהילה הלהט"בית, המאחדת מגוון של זהויות מיניות ומגדריות תחת מונח אחד. קהילה זו, מתמודדת לא אחת עם סטיגמה, אפליה חברתית, תחושת בדידות, חרדה וחוסר שייכות. כך, באופן מצער, נאלצת הקהילה הלהטב"ית להיאבק גם בעידן הנוכחי על קבלת שיוויון זכויות מלא, כאחד האדם. בשיחה הבאה ננסה להבין לעומק, מה מאפיין את ההתמודדויות הרגשיות הכרוכות בגילוי של זהות מינית או מגדרית שאינה הטרונורמטיבית, אילו תהליכים נפשיים נלווים לתהליך של יציאה מהארון, כיצד תגובות הסביבה יכולות לסייע או להקשות על התהליך ואיך טיפול פסיכולוגי יכול לסייע בהתמודדות הרגישה הזו.

דנה בכר פסיכולוגית קלינית מומחית. ממקימות המערך הטיפולי, "היעוץ הפתוח" שהוקם כחלק ממערך "הבית הפתוח לגאווה וסובלנות בירושלים", שם שימשה כפסיכולוגית הראשית של הצוות. כיום חברה בצוות המטפלים הזוגיים בירושלים (לשעבר "המכון של זאב ברגמן") ובצוות הטיפולי של הבית הפתוח ללהט"ב. מרצה בתחום הטיפול בלהט"בים, בעלת פרקטיקה פרטית בירושלים.

דנה וישינסקי פסיכולוגית בהתמחות קלינית, במרכז קהילתי לבריאות הנפש יפו. מטפלת מוסמכת (M.A.A.T) לטיפול בהבעה ויצירה במיקוד פסיכודרמה. עורכת תוכן באתר בטיפולנט.

אנשי מקצוע ומכונים