תפריט נגישות

איתור הפרעות קשב וריכוז: כיצד תדע שהילד זקוק לאבחון?

איתור הפרעות קשב וריכוז: כיצד תדע שהילד זקוק לאבחון?

פורסם על ידי צוות בטיפולנט

אנרגטי או היפר אקטיבי? אסטרונאוט באופיו או סובל מהפרעות קשב וריכוז? חוצפן ומניפולטיבי או באמת מתקשה להקשיב ולזכור את דבריכם ואת הוראות המורה?

הפרעות קשב וריכוז הן הפרעות שכיחות בקרב ילדים ובני נוער אשר את תסמיניהן הראשונים ניתן לזהות, לעיתים, כבר בגילאים צעירים ביותר. צוות בטיפולנט אסף עבורכם את הסימנים שאמורים לעורר חשד לקיומה של הפרעת קשב וריכוז:

דברנות מוגברת: הילד מדבר ללא הפסקה, עונה לפני סיום השאלה ומתפרץ לדברי אחרים

תנועתיות מוגברת: הילד נמצא בתנועה מתמדת, מתקשה להישאר באותו המקום לאורך זמן, מטפס "על הדבר הלא נכון בזמן הלא נכון", מניע את ידיו ורגליו בקוצר רוח
קשיי ריכוז ונטייה להסחת דעת : מתקשה להתרכז באותה פעילות לאורך זמן ודעתו מוסחת בקלות מעניין לעניין.

  • למטפלים בתחום ADHD >>

  • איך תטפלו בבעיות קשב וריכוז >>

קשיי קשב: מתקשה לשמור על קשב לאורך זמן, נראה כאילו אינו מקשיב גם כאשר מדברים אליו

רשלנות ושכחנות: הילד נראה חולמני ומנותק, עושה טעויות רבות הנובעות מרשלנות וחוסר תשומת לב ונוטה לשכחנות ולאובדן חוזר ונשנה של חפצים

קשיי התארגנות: הילד מתקשה מעבר למצופה בגילו בארגון מטלות ופעילויות, נוטה להשתמט מפעילויות הדורשות מאמץ קוגניטיבי ממושך (כשיעורי בית)

קשיים חברתיים: נוטה להציק, נקלע לחיכוכים, מתקשה להמתין לתורו, נוטה להאשים אחרים ולייחס לאחרים כוונות שליליות ("הוא דרך עלי בכוונה").

חשוב לשים לב - פעמים רבות ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז סובלים גם מסוגי ליקויי למידה והפרעות בויסות החושי. אבחון נכון של כלל קשייו של הילד יאפשר לכם להתאים לו את תוכנית הטיפול היעילה ביותר.

לקבלת מידע נוסף אודות הפרעות קשב וריכוז

אנשי מקצוע בתחום

אבחון הפרעות קשב וריכוז

עוד מאמרים שיעניינו אותך