תפריט נגישות
חיפוש

Couples counseling for singles - ייעוץ זוגי לרווקים

זוגיות הנה קשר אינטימי ארוך טווח, וככזה היא לעיתים מצריכה התמודדות עם נושאים שונים - הן עבור אלו אשר נמצאים בעיצומה של מערכת יחסים, והן עבור רווקים ורווקות. ייעוץ זוגי לרווקים מסייע לאלו שאינם במערכת יחסים, להתמודד עם סוגיות אשר מטרידות אותם, הקשורות לזוגיות. הייעוץ ניתן על ידי איש מקצוע עם הכשרה בתחום, לרוב פסיכולוג או עובד סוציאלי.

כאשר האמביוולנטיות מכריעה

ישנם רווקים ורווקות רבים אשר למרות הרצון בזוגיות, חשים חרדות כלשהן כלפי קשר מחייב. יש החוששים לדוגמא לאבד את הקול האישי והעצמאות שלהם. אחרים, אשר למשל נחשפו למערכת יחסים טעונה בין הוריהם, עשויים לראות קשר בתור מעמסה. ייעוץ זוגי לרווקים הנו טיפול נפשי אשר מסייע להעמיק את ההתבוננות ברתיעה מזוגיות ולבדוק מהיכן היא נובעת, במטרה לאפשר התבוננות נוספת וחיובית יותר על הפוטנציאל שגלום בקשר זוגי. 

לומדים מהעבר, בוחרים אחרת

בחירת בן זוג הנה תהליך מורכב, אשר לא תמיד נמצא בשליטתנו. יש המוצאים את עצמם כלואים במעגל מתיש, במסגרתו הם שבים ובוחרים בני זוג שמערכת היחסים עמם בפועל לא מיטיבה. למשל, בחירת בני זוג מרוחקים רגשית, תוקפניים, או אפילו אלימים. במקרים אחרים יש אשר מוצאים עצמם מתרחקים ו"חותכים" שוב ושוב קשרים, אשר נראים חיוביים ומשמעותיים, מבלי שהם מבינים מדוע הם עושים זאת. ייעוץ זוגי לרווקים מאפשר התבוננות משותפת על האופן שבו הפרט הרגיש ופעל בעבר במערכות יחסים, במטרה לסייע לו להבין את הצרכים והמניעים שלו בקשר.

מתמודדים עם לחצי הסביבה

רווקות הנה מצב אישי, אך גם סטטוס חברתי. לאחר גיל מסוים, רווקים ורווקות רבים מוצאים עצמם נתונים ללחצים חברתיים, המתבטאים בעיניה הפקוחות של הסביבה ששואלת "נו, מתי כבר תמצא מישהו?". גם כאשר התעניינות שכזו מתבטאת באופן מעודן, היא עשויה לגרום ללחצים ולמצוקה רגשית, ואף לחבל בתהליך החיפוש אחר זוגיות. לעיתים הלחצים נובעים גם מקול פנימי של האדם, אשר רודה בו ומפעיל ביקורת עצמית, על כך שעדיין לא מצא את "החצי השני". ייעוץ זוגי לרווקים מבקש לשכך במקרים אלו את הלחצים והשפעתם, ולסייע לאדם להאמין שהוא נמצא בעיצומו של תהליך לגיטימי, שמתפתח בקצב האישי שלו.


אנשי מקצוע בתחום

טיפול נפשי