תפריט נגישות

Therapeutic Consultation - ייעוץ טיפולי

בעיות זוגיות, קשיי הסתגלות לשינויים, דילמות בהורות וכד' ליוו את האדם מאז ומתמיד. בהתאם, פיתחו חברות רבות מערכות ייעוץ ותמיכה שונות- כמרים בנצרות, "זקני השבט" בחלק מהחברות האפריקאיות וכן הלאה. 

גם בחברה המודרנית נזקקים אנשים רבים לייעוץ והכוונה במגוון נושאים. לעיתים, קשורים קשיים אלו לבעיות רגשיות או נפשיות מקיפות (דיכאון, קושי ממושך במציאת קשר זוגי וכד') ולעיתים מדובר בקשיים נקודתיים (איך להתמודד עם "יציאה מהארון" של הילד? כיצד לשמר את הקשר הזוגי עם לידת הילד הראשון?).

כאשר מדובר בקשיים ממושכים המשפיעים על היבטי חיים רבים או בבעיות נפשיות/רגשיות, מוטב לפנות לעזרת טיפול פסיכולוגי או פסיכיאטרי אשר מספק מסגרת טיפולית מקיפה ומעמיקה יותר: פסיכולוגיםופסיכיאטריים הם בעלי ידע בתחום בריאות הנפש וכלים המאפשרים להם לאבחן ולטפל באופן יסודי ומעמיק בקשיי המטופל.

כאשר מדובר בקושי ממוקד וספציפי, ניתן להיעזר בייעוץ טיפולי: ייעוץ אשר ניתן ע"י אנשי מקצוע שונים (אנשי חינוך, עובדים סוציאליים, יועצים חינוכיים וכן הלאה) ומספק מידע, הדרכה והכוונה בהתמודדות עם הקושי.

בפועל, ההבחנה מתי כדאי לפנות לייעוץ טיפולי ומתי לטיפול אינה חד משמעית: הקושי המביא אדם לפנות לטיפול עשוי להוות טריגר בלבד לקשיים מעמיקים יותר. כך, למשל, עשויה אישה לפנות לייעוץ סביב קושי בהצבת גבולות לילדיה, כאשר למעשה נובע קושי זה מדיכאון ממושך ותחושת חוסר ערך. במרבית המקרים מומלץ לפנות לפסיכולוג אשר יאבחן את הקושי וימליץ על המשך הטיפול המתאים ביותר.


תחומי מומחיות:
ייעוץ טיפולי

אנשי מקצוע בתחום

ייעוץ טיפולי