תפריט נגישות
חיפוש

Couples therapy for new parents - טיפול זוגי להורים טריים

טיפול זוגי להורים טריים הנה שיטת פסיכותרפיה במסגרתה בני זוג מתמודדים עם אתגרים שונים שעשויים להופיע סביב כניסתם לתפקיד ההורי. טיפול זוגי להורים טריים לרוב מתבצע על ידי פסיכולוג או עובד סוציאליבעלי הסמכה מתאימה. מתי רלוונטי לפנות למסגרת של טיפול זוגי להורים טריים וכיצד מסייע הטיפול? להלן מספר מקרים נפוצים.

משניים יוצאים שלושה

הולדת תינוק הנו מאורע משמעותי אשר הופך זוג למשפחה. טיפול זוגי להורים טריים מסייע לבני הזוג סביב קשיים שונים שעשויים להתפתח בדינאמיקה החדשה. למשל, מקרים בהם אחד מבני הזוג מרגיש כי הוא מקבל פחות תשומת לב, לעומת זו שבן הזוג השני מעניק לתינוק, או מקרים בהם אחד מבני הזוג לא מרוצה מחלוקת התפקידים סביב גידול התינוק, לדוגמא מרגיש כי בן הזוג השני מאוד דומיננטי, או להפך, הססן מדי, בטיפול בתינוק. טיפול זוגי להורים טריים עוזר לבני הזוג להתכוונן מחדש למצב בו הם חולקים את עצמם ואת בן זוגם אחד עם השני ועם התינוק החדש, ולמצוא עמדה ותפקיד במערך החדש. כאשר יש צורך בעבודה המתמקדת באופני הטיפול בתינוק לעיתים תיתכן הפנייה למסגרת של טיפול דיאדי

זה גדול עליי?

טיפול זוגי להורים טריים מלווה בני זוג רבים סביב סוגים שונים של משבר, באם זאת משבר נפשי אישי אומשבר זוגיות מסוגים שונים. דיכאון אחרי לידה הנו מצב נפוץ, אשר פוקד נשים אך לעיתים גם גברים, ומצריך התייחסות וטיפול. טיפול זוגי להורים טריים מסייע לבני הזוג להבין כיצד ניתן לצלוח את המשבר ולהשתמש בזוגיות בתור מערכת תומכה ומטפחת אשר מכילה את הקושי של כל אחד מבני הזוג וצומחת ממנו, תוך שמירה על התינוק והזוגיות כאחד.

ומה עם סבא וסבתא?

תינוק נולד לזוג הורים, אך מה עם סבא וסבתא, או הדודים? טיפול זוגי להורים טריים מסייע במתחים ודילמות שעשויים לעלות סביב ההתמודדות עם משפחות המוצא של בני הזוג. למשל, מקרים בהם אחד מבני הזוג או שניהם מגייסים את הוריהם לטפל בתינוק, מתוך חוסר בטחון שלהם, או מצבים הפוכים בהם קיים חשש גדול מכל התערבות חיצונית, ש"תקלקל" או תפריע למשפחה הטרייה. טיפול זוגי להורים טריים מספק לבני הזוג מרחב לדיאלוג חדש בו יוכלו לבדוק כיצד ובאיזה מינון הם מעוניינים לשלב את משפחותיהם בגידול הילדים, ומסייע בהתמודדות עם חיכוכים שעשויים לצוץ סביב חוסר הסכמה בנושאים אלו. 


תחומי מומחיות:
טיפול זוגי

אנשי מקצוע בתחום

טיפול זוגי