תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

מרכזי יום לטיפול ייעודי עבור נפגעות ונפגעי פגיעה מינית

צוות בטיפולנט

מרכזי טיפולי היום נועדו לתת מענה של מעטפת טיפולית אינטנסיבית לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית אשר אינם זקוקים למסגרת אשפוזית. כאשר מתפתחת הפרעת דחק פוסט טראומטית או פוסט טראומטית מורכבת בעקבות תקיפה מינית, נדרש טיפול ארוך טווח ולתקופות מסוימות גם טיפול אינטנסיבי מזה שניתן במרפאות יותר המאפשר למטופל או למטופלת להתייצב רגשית ולהמשיך את הטיפול בקהילה.

מרכזי היום מזמינים את המטופלות להגיע מספר ימים בשבוע. לרוב התכנית הטיפולית כוללת טיפול פסיכותרפי וטיפול קבוצתי, חלק מהמרכזים מתמחים בטיפולים שהוכחו מחקרית כמתאימים לטראומה כמו EMDR. לפניכם מובאת רשימה של מרכזי היום, מומלץ לשים לב לתנאי הקבלה בכל מרכז ולאופן הפנייה.

קווי חירום:
תמיכה ראשונית >> 
     חדרים אקוטיים:
מענה רפואי ראשוני >>

רשימת מרכזי היום

'מרחבים' - מחלקת טיפול יום פסיכואנליטי לנשים, קמפוס נס ציונה

מחלקת טיפול יום הפועלת כקהילה טיפולית, הכוללת צוות טיפולי רחב העובד בגישה פסיכואנליטית (כלומר טיפול שעקרונותיו נשענים על הפסיכואנליזה, כמו תדירות גבוהה של מפגשים וחקירה של קונפליקטים נפשיים דרך אסוציאציות חופשיות). 

עבור: נשים, בנות 18 ומעלה, הסובלות מפוסט טראומה מורכבת, עם מגוון פתולוגיות נפשיות חמורות, כשבין הסימפטומים הנלווים הפרעות אכילה, פגיעות עצמיות והתמכרויות, הנמצאים בשליטה בשלב ההפניה. מתקבלות מטופלות עם מוטיבציה ויכולת להיתרם מטיפול אינטנסיבי וממושך יחסית.

התכנית הטיפולית: טיפולים קבוצתיים – דינאמיים ואקספרסיביים, טיפול פרטני אינטנסיבי ומעקב פסיכיאטרי. הקבלה למחלקה מחייבת התחייבות להשתתף באופן מלא ורציף בתכנית הטיפולית במשך ימי הפעילות. במהלך הטיפול המטופלת תטופל על ידי צוות רחב ומגוון הכולל: פסיכיטאר, עו״סית, פסיכולוגיות, מרפאות בעיסוק, מטפלות בתנועה, באמנות, ביבליותרפיה, טיפול בגינון, טיפול בבעלי חיים, טיפול ביוגה ועוד.

ימי פעילות: א'-ה׳ בשעות 09:00-14:00 (חובה להשתתף בכל שעות הפעילות).

אופן הפנייה: הפניות למחלקה, הכוללות חומר רפואי, יש להעביר בפקס לידי המזכירה גב' יפעת רחימי. המופנות תוזמנה לאינטייק פסיכולוגי ופסיכיאטרי. יש להגיע לפגישת האינטייק הראשונה עם תעודת זהות וטופס 17 (קוד L-0822 טיפול יום מבוגרים).

הנהלה: אורי נח

08-9258392
אורי נח – מנהל המחלקה
נטע פלור – אחראית אינטייקים והקבלות

מרכז 'עוגן' – טיפול יום לנפגעי/ות טראומה מינית, ״לב השרון״, נתניה

מרכז יום ממוקדם מחוץ לבית החולים. המרכז מאמין בשיתוף פעולה ובדיאלוג עם הקהילות המפנות והמטפלות ורואה בכך עיקרון חשוב בשמירת הרצף הטיפולי, המשמעותי בתהליך החלמת המטופלת או המטופל. 

עבור: התוכנית מיועדת לנשים וגברים שבזמן פנייתם למרכז "עוגן" הם מעל גיל 18 והינם נמצאים בטיפול בקהילה (טיפול רגשי וליווי פסיכיאטרי), אך בשל החמרה בתפקודם הנפשי עקב השלכות הטראומה, זקוקים לטיפול אינטנסיבי מייצב שיאפשר את המשך התהליך הטיפולי של המטופל בקהילה.

התכנית הטיפולית: מטרת התכנית היא משלבת התערבות טיפולית פרטנית וקבוצתית, טיפול פסיכיאטרי, פסיכותרפויטי, טיפול בעזרת אומנויות, התערבות סוציאלית וטיפולי רפלקסציה. כל מטופל/ת מתקבל לתקופה מוגבלת של 9 שבועות שמטרתה לייצב את המטופל/ת מבחינה רגשית על מנת שיוכל להמשיך בתהליך הטיפולי שלו ולתפקד בחייו בקהילה.

זמני פעילות: א’, ג’ ו-ה’ בין השעות 08:00-14:00

אופן הפנייה: הקבלה למרכז היא דרך המטפל בקהילה, ומותנת בהימצאות המטופל בטיפול בקהילה (טיפול רגשי וליווי פסיכיאטרי), מתוך ראייה טיפולית כי מדובר בטיפול מורכב, ולעיתים קרובות ארוך טווח, אשר אמור להתקיים בקהילה. הפנייה לתכנית היא דרך האחות האחראית - יוליה פרנקלך במייל או בטלפקס מטה. יש לציין כי ההפנייה היא אל תכנית מרכז ״עוגן״. 

הנהלה: מנהלת המרכז: עו”ס יפעת בן דוד דרור; אחות אחראית: שני רצון

טלפקס: 09-89811427 / 09-8980316

טיפול יום להפרעות אכילה וטראומה, מרפאה לבריאות הנפש מבוגרים, ״לב השרון״

תכנית המשלבת טיפול הן בהפרעת האכילה והן בטראומה מתוך ההבנה כי נשים רבות סובלות משילוב של הפרעת אכילה והפרעה פוסט טראומטית או הפרעה פוסט טראומטית מורכבת על רקע פגיעה מינית או טראומות אחרות.

עבור: הטיפול מיועד לנשים בנות 18 ומעלה, הסובלות מהפרעת אכילה בחמורה בינונית ומעלה אשר לצד הסימפטומים הנפשיים והגופניים גם עם פגיעה ניכרת בתפקוד היומיומי בתחום הבין-אישי, המשפחתי, התעסקתי והחברתי. 

התכנית הטיפולית: טיפולים פרטניים (פסיכותרפי, תזונתי, פסיכיאטרי וטיפול לעיבוד הטראומה בגישת EMDR) וטיפולים קבוצתיים (קבוצת מיומנויות לשיפור הוויסות הרגשי וההתנהגותי, קבוצת SE, קבוצות לטיפול בהבעה ויצירה, קבוצת קראטה שיחה, קבוצה פסיכו-חינוכית וקבוצה דינמית). תוכנית הטיפול היא אינדיבידואלית ומותאמת לצורכי המטופלת בהתאם למצבה ולשיקול דעת קליני.כל מחזור טיפול נמשך שלושה חודשים ומכיל עד 8 מטופלות למחזור. 

זמני פעילות: ימי א', ב', ג' ו-ה' בין השעות 08:00-14:00

אופן הפנייה: יש לפנות עם הפניה מרופא מטפל, כמו גם טופס 17 למנוי אבחוני למייל או לפקס מטה. יש לציין בהפניה ״עבור מסגרת טיפול יום להפרעות אכילה וטראומה״. טרם הכניסה לטיפול היום מתקיימת פגישת אינטייק לצורך בדיקת התאמה לתוכנית. לאחר מכן מטופלות מתאימות מוזמנות להשתלב בקבוצת הכנה לטיפול היום. 

הנהלה: מנהלת טיפול היום: ד"ר ענבל ברנר; רכזת היחידה להפרעות אכילה: גב' אילנה ברנד. 

טלפקס: 09-8320403

לוטוס – תכנית לטיפול יום לנפגעות תקיפה מינית, כפר שאול, ירושלים

תכנית טיפול יום הפועלת במרכז הירושלמי לבריאות הנפש "כפר שאול".

עבור: נשים שסובלות מסימפטומים שלך הפרעת דחק פוסט-טראומתית מורכבת (CPTSD) על רקע פגיעה מינית. נשים שבעת שחרורן מאשפוז מלא נעשתה הערכה שהן עדיין זקוקות לטיפול אינטנסיבי לקראת שחרורן והתארגנותן בקהילה, כמו גם נשים המטופלות בקהילה וזקוקות לטיפול והחזקה אינטנסיביים יותר על רקע של משבר והחמרה במצבן הנפשי.

התכנית הטיפולית: מטרת התכנית לסייע לנשים אשר נמצאות בהחמרה במצבן הנפשי לקבל טיפול והחזקה אינטנסיביים כך שתוכלנה לשפר את איכות חייהן. התכנית הינה טיפול יום אינטנסיבי של שלושה חודשים ותפעל שלושה-ארבעה ימים בשבוע הכוללת טיפול פרטני וטיפול קבוצתי. הטיפולים הפרטניים והקבוצתיים יהיו מכוונים להתמודדות עם קשיים בוויסות רגשי וחושי, קשיים ביחסים בין אישיים ועיבוד השלכות הטראומה.

זמני הפעילות: ראשון, שני, רביעי וחמישי בין השעות 8:00-15:00

אופן הפנייה: באמצעות כתובת המייל ([email protected])

02-6551303 (שלוחה 2631/2630)

בית אמיתי - מרכז טיפול ותמיכה לצעירות נפגעות אלימות מינית

"בית אמיתי" הוא מרכז לטיפול ותמיכה הפועל בדומה למרכז יום, אך עשוי להשתייך למענים בקטגוריית הבתים השיקומיים

עבור: צעירות עד גיל 26, נפגעות אלימות מינית ממושכת בגילאי ילדות, מכל רחבי הארץ. מתאים לצעירות שנמצאות במצב נפשי שמאפשר הגעה עצמאית, ובעלות יכולת ליצירת קשר עם אחרות.

מיקום: מרכז תל אביב בכתובת חסויה, נגיש לתחבורה ציבורית.

התכנית הטיפולית: הבית פועל בדומה למרכז יום, ללא לינה, ומהווה מרחב תמיכה נשי אשר בתוכו קבוצות מגוונות, סיוע במיצוי זכויות ותיווך לשירותים בקהילה, וכן אפשרות לקחת חלק בחיי קהילה נשית מעצימה. במרכז תומכות ומטפלות נשות מקצוע, מתנדבות, ונשים צעירות נוספות שחוו פגיעה מינית, דבר המאפשר תהליך עבודה קבוצתי, בקבוצת שוות שמסייעת בהקלה על תחושות אשמה, בושה ובדידות. לכל מטופלת נבנית תוכנית אישית, הנקבעת יחד עם כל צעירה ומושתת על דיאלוג פתוח בינה לבין הצוות המטפל. במידה והצעירה כבר מטופלת בקהילה, התוכנית נבנית בתיאום עם הגורמים המטפלים, תוך שמירה על קשר מקצועי עמם. 

אופן הפנייה: הפנייה ל"בית אמיתי" יכולה להיעשות באמצעות גורמי הטיפול, או באופן עצמאי.

הנהלה: קרן מיטליאנסקי

054-9773306
קראו עוד על פגיעה מינית
ומצאו מטפלים/ות בתחום זה שנבדקו על ידי צוות ״בטיפולנט״
עדכון אחרון: 5.2024 - אם מצאתן מידע שאינו עדכני או חסר, ניתן לפנות אלינו במייל

תחומי מומחיות:
פגיעה מינית

אנשי מקצוע בתחום

פגיעה מינית

עוד מאמרים שיעניינו אותך