תפריט נגישות

אודות

פסיכולוגית קלינית מדריכה, מומחית בטיפול נפשי במתבגרים, בבוגרים צעירים ובמבוגרים.

מטפלת באוריינטציה פסיכואנליטית, לפי הצורך משלבת אלמנטים קוגניטיביים והתנהגותיים ועושה התערבויות טיפוליות ממוקדות ומגוונות. בנוסף, מדריכה אנשי מקצוע בתחומי הטיפול השונים ומעבירה השתלמויות מקצועיות.

במסגרת עבודתי המקצועית רבת השנים רכשתי ניסיון עשיר בטיפול באנשים המתמודדים עם מגוון קשיים, ובכלל זה: מצבי לחץ ומשבר, פוסט טראומה, שיקום לאחר אשפוז, חרדה על סוגיה השונים (פוביה, התקפי פאניקה), הסתגלות לשינויים בחיים, אבל ושכול, בדידות, התמודדות עם חוויות עבר, סינדרום דור שני להורים ניצולי שואה, דיכאון, דיכאון אחרי לידה, אימהות והורות, דימוי עצמי והעצמה אישית, נטייה וזהות מינית, פגיעות מיניות, קשיים בין-אישיים, זוגיות.

במהלך הטיפול אני שואפת להתאים את הגישה הטיפולית לסיבת הפנייה, לצורכי המטופל ולאישיותו. קו המחשבה, שמנחה אותי, הוא שהדיבור עם אשת מקצוע עוזר להקל על המצוקה הנפשית, מפגיש אותנו עם עצמנו ('האני האותנטי') ומקדם אותנו לקראת גילויי אפשרויות חדשות ומפתח את המסוגלות שלנו לבחור את דרכנו עם דרגות חופש גדולות יותר, כך שנהיה מסוגלים לנהל חיים מלאים ומספקים יותר.

ניתן להתייעץ איתי באופן ראשוני, ללא תשלום, טלפונית או באמצעות הדואר האלקטרוני.

החזר כספי ע"י ביטוחי בריאות פרטיים.

טיפול ע"י סקייפ, זום או וידאו ווטסאפ.

השכלה אקדמאית והכשרה

2013-2016 "מסלול מצבים מנטאליים ראשוניים", לימודים מתקדמים של התכנית לפסיכותרפיה, הפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר, ביה"ס ללימודי המשך ברפואה, אוניברסיטת תל-אביב.

2008-2011 התכנית לפסיכותרפיה, הפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר, ביה"ס ללימודי המשך ברפואה, אוניברסיטת תל-אביב.

2002-2006 התמחות קלינית: מרפאת בריאות הנפש, קופ"ח כללית, רמת גן. אינטייקים, אבחון פסיכודיאגנוסטי ע"י טסטים, מתן טיפול פרטני והנחיית קבוצות.

1998-1999 הכשרה כפסיכולוגית: מרכז בריאות הנפש, אוטרכט, הולנד. אבחון, ייעוץ והפניה.

1995-2000 תואר ראשון ושני "מוסמך" בפסיכולוגיה קלינית, סיום בהצטיינות (cum laude), אוניברסיטת אוטרכט, הולנד. התמחות: פסיכולוגיה נפשית-חברתית של אובדן, טראומה ודיכאון.

ענת תנעמי שפרינצק- פסיכולוגית קלינית

ניסיון מקצועי

כיום:

טיפול פרטני (מבוגרים ומתבגרים), זוגי וקבוצתי בקליניקה. בנוסף, עבודה עם סטודנטים ועם מתמחים בפסיכולוגיה והדרכת אנשי מקצוע.

מרפאת בריאות הנפש, קופ"ח כללית, 'בארי' ב"ב - טיפול פרטני וקבוצתי, הדרכת מתמחים ופרקטיקנטים בפסיכותרפיה ובפסיכודיאגנוסטיקה, הנחיית סמינרים תיאורטיים.

'אלה', מרכז לסיוע נפשי-חברתי: פסיכותרפיה, הדרכה, מתן השתלמויות. 

פרילנסרית של משרד הביטחון: טיפול אישי.

בעבר:

2011-2017 'שי', שירותי יעוץ לניצולי שואה: הנחיית קבוצות. 

2002-2006 פסיכולוגית מתמחה: מרפאת בריאות הנפש, קופ"ח כללית, רמת גן. אינטייקים, אבחון פסיכודיאגנוסטי ע"י טסטים, מתן טיפול פרטני והנחיית קבוצות.

2004-2006 בית חולים "נווה יעקב" לטיפול במחלות עצבים ונפש, פתח תקווה. עבודה שיקומית עם נפגעי נפש בעלי תחלואה כפולה.

2001-2003 מעון בר-דרור, כפר סבא. ריכוז המערך הטיפולי והתאמתו לצרכי הדייר.

1999-2000 הכשרה כפסיכולוגית: מרכז בריאות הנפש, אוטרכט, הולנד. אבחון, ייעוץ והפניה.

מאמרים

חברות באגודות וארגונים

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד