תפריט נגישות

בתים שיקומיים לנפגעות תקיפה מינית

צוות בטיפולנט

בתים שיקומיים מציעים מעטפת טיפולית אינטנסיבית ומחזיקה כפי שלעיתים זקוקות לה מטופלות שחוו טראומה מינית ומתמודדות עם הפרעת חרדה פוסט-טראומטית או פוסט-טראומה מורכבת. כיום בישראל פועלים שני בתים שיקומיים עבור נשים וצעירות נפגעות טראומה מינית. בית אלה מהווה חלופה אשפוזית הכוללת לינה, לעומת בית אמיתי הפועל בדומה למרכז יום ללא לינה. שני הבתים ממוקמים במרכז הארץ, אך צעירות מכל רחבי הארץ יכולות לפנות על מנת לקבל טיפול בהם. 

רשימת הבתים השיקומיים

"בית אלה" - חלופה אשפוזית לנפגעות תקיפה מינית

בית אלה בית אלה הינו בית בקהילה הממוקם במרכז השרון כחלופה אשפוזית. המסגרת עובדת 24 שעות ביממה בכל ימות השנה, וכוללת צוות נשי ממגוון דיסציפלינות המתמחות בטיפול בנשים הסובלות מטראומה מורכבת ומצבי דיסוציאציה, וכולל: מטפלות קליניות, פסיכיאטרית, מדריכות טיפוליות, מנחות קבוצות, מדריכות חוגים ומתנדבות.

עבור: נשים וצעירות מגיל 18, המתמודדות עם קשיים נפשיים על רקע טראומה מינית. הקליטה לבית אלה מותנית בטיפול מותאם טראומה בקהילה ומקום מגורים אליו ניתן לחזור בסיום הטיפול.

התכנית הטיפולית: מטרת הטיפול וההגעה לבית אלה היא יצירת תחושת ביטחון, הקלה, ייצוב וויסות של סימפטומים. אורך הטיפול נקבע לפי צורכי המטופלת וזמן הטיפול הממוצע הוא ארבעה חודשים. השהות בבית אלה כוללת התנהלות על פי סדר יום מובנה, המורכב מטיפולים קבוצתיים ופרטניים, אשר מכוונים לסייע לכל אחת להגביר את רמת הוויסות הרגשי ולהעשיר את דרכי התמודדות שלה עם מצבי מצוקה שונים. השתתפות בחוגים שונים, אשר מטרתם לעודד עשייה ומילוי שעות הפנאי באופן מיטיב ומעשיר; כולל תורנויות שונות שמטרתן לשמור על סביבת מגורים מאורגנת ונעימה. כמסגרת כוללנית, ישנן 3 ארוחות ביום וזמן המוגדר לשינה ולמנוחה. הטיפול במסגרת נעשה במקביל לטיפול הפרטני בקהילה, ניתן לצאת מהמסגרת על מנת להמשיך עבודה, לימודים ולעניינים אחרים הנדרשים למטופלת, בהתאם להחלטה משותפת ולתוכנית האישית של כל אחת.

אופן הפנייה: תהליך הכניסה לבית אלה מתחיל עם שליחת חומר טיפולי/רפואי מגורמי הטיפול בקהילה, בצמוד לוויתור סודיות, הזמנה לפגישת אינטייק לצורך היכרות אישית ובדיקת הצרכים, ולאחריה נקבע מועד קבלה, בהתאם למידת זמינות המקום ובהתאם להחלטה של שני הצדדים. השהות במסגרת אינה כרוכה בתשלום. הקליטה נעשית בהתאם למקום ולרשימת המתנה, לאחר ביצוע תהליך של אינטייק.

טלפון: 07-76140730
פקס: 07-76140731

בית אמיתי - מרכז טיפול ותמיכה לצעירות נפגעות אלימות מינית

"בית אמיתי" ממוקם במרכז תל אביב בכתובת חסויה, נגיש לתחבורה ציבורית והוא מרכז לטיפול ותמיכה הפועל בדומה למרכז יום.

עבור: צעירות עד גיל 26, נפגעות אלימות מינית ממושכת בגילאי ילדות. פתוח לצעירות מכל רחבי הארץ. מתאים לצעירות שנמצאות במצב נפשי שמאפשר הגעה עצמאית, ובעלות יכולת ליצירת קשר עם אחרות.

התכנית הטיפולית: הבית פועל בדומה למרכז יום, ללא לינה, ומהווה מרחב תמיכה נשי, קבוצות מגוונות, סיוע במיצוי זכויות ותיווך לשירותים בקהילה, וכן אפשרות לקחת חלק בחיי קהילה נשית מעצימה. בכל יום נמצאות במרחב נשות מקצוע, מתנדבות, ונשים צעירות נוספות שחוו פגיעה מינית. באופן זה מתאפשר לצעירות המטופלות בבית אמיתי תהליך עבודה קבוצתי, בקבוצת שוות שמסייעת בהקלה על תחושות אשמה, בושה ובדידות. ההשתתפות בפעילות היא על בסיס תוכנית אישית, אשר נבנית יחד עם כל צעירה ומושתת על דיאלוג פתוח בינה לבין הצוות. לצעירות המטופלות בקהילה נבנית תוכנית בתיאום עם הגורמים המטפלים, תוך שמירה על קשר במידת הצורך.

אופן הפנייה: הפנייה ל"בית אמיתי" יכולה להיעשות באמצעות גורמי הטיפול, או באופן עצמאי.

לפרטים נוספים: קרן מיטליאנסקי, מנהלת "בית אמיתי"

054-5930505
עדכון אחרון: 11.2021 - אם מצאתם\ן מידע שאינו עדכני או חסר, ניתן לפנות אלינו במייל

תחומי מומחיות:
פגיעה מינית

אנשי מקצוע בתחום

פגיעה מינית

עוד מאמרים שיעניינו אותך