תפריט נגישות

גיליון 7/20 - על חגים וחוסר ודאות

 • 16/9/2020

  השבועות האחרונים היו מאתגרים במיוחד עבור רובנו וכללו המון גורמים לא ידועים – האם יהיה חג כסדרו? האם נכנסים שוב לסגר? איך שנת הלימודים שנפתחה הולכת להיראות? מתי נחזור שוב לשגרה נורמלית?

  השאלות הללו מלוות בצל גדול של חוסר ודאות ומדובר בגורם מתח משמעותי – קשה לנו כשאנחנו לא יודעים מה הולך להיות!

  אז כדי להקל עליכם, הכנו לכם לקט של סרטונים והצעות להתמודדות עם חוסר ודאות, מתחים ודאגות, בידוד חברתי, ובטון אופטימי גם המלצה חמה להיות רכים ונחמדים עם עצמכם.

  מקווים לשנה טובה יותר ומאחלים לכם ולבני משפחותיכם שנה טובה מלאה בבריאות ושגשוג!

 • לחיות עם דאגה בזמן חוסר וודאות
 • לבני אדם יש את היכולת המדהימה לחשוב על אירועי העתיד. כלומר, אנו יכולים לחזות מכשולים או בעיות ולפיכך יש לנו את ההזדמנות לתכנן פתרונות. בעוד שחשיבה על העתיד עשויה להיות מועילה כשהיא מסייעת לנו להגשים מטרות, היא גם עלולה להזיק כאשר היא כרוכה בתחושות דאגה ומובילה לחרדה ולחששות.

  באופן טבעי, תרחיש מגפת הקורונה מביא עימו לא מעט מחשבות על העתיד. תחושת אי הוודאות והחשש הבריאותי הכבד עשויים מחד להוביל אותנו לצעדים חיוביים של נקיטת אמצעי זהירות ומאידך לייצר דאגה עודפת, המתמקדת בתרחישים הגרועים ביותר ומונעת מאיתנו להבחין בדרכי התמודדות אפשריות. מתי הדאגה מדאיגה? איך נשלוט בכך?

  למאמר המלא >>


 • איך תשרדו את הבידוד החברתי? 7 טיפים

  כולנו מרגישים את ההשפעה הרחבה של ההנחיות שהוציאו משרד הבריאות על חיינו. הקורונה הביאה עימה לא רק חששות בריאותיים, אלא השלכות כבדות על מצבנו הכלכלי, החברתי והנפשי. אנו נדרשים להתמודד עם תרחישים שלא הכרנו ויתרה מזאת – לעשות את זה בעודנו רחוקים מבני משפחה וחברים, שמהווים מקור תמיכה רגשית ונפשית משמעותי בחיינו.

  אספנו לכם כמה טיפים להתמודדות עם הבידוד החברתי

  למאמר המלא >>


 • התמודדות עם לחץ ומתח בתקופת החגים

  תקופת החגים ידועה כתקופה מורכבת, המעוררת לא רק שמחה והנאה מהחופש, אלא גם מתח, לחץ ואפילו חרדה או דיכאון. בימים אלה, התקופה עשויה אף להיות מאתגרת יותר – האם יש בכלל חגים? מה נעשה עם הורינו המבוגרים? האם זה בסדר להתכנס לארוחת חג?

  ניסינו לרכז עבורכם כאן את גורמי המתח והלחץ השכיחים בתקופת החגים ולהציע דרכי התמודדות עמם.

  למאמר המלא >>


 • התפקיד החשוב של הרוך בימי הקורונה

  ימים מטלטלים ומלאי אי וודאות עוברים על כולנו. הקורונה מאלצת כל אחד מאיתנו לשנות את שגרת יומו הבסיסית ויתרה מכך, משנה את האיזון והיחס בין תפקידי החיים השונים. בעוד שבמציאות הרגילה, רוב ההורים מוצאים את עצמם משלבים בין התפקיד ההורי, לבין התפקידים המקצועיים, החברתיים והמשפחתיים שכל אחד מאיתנו ממלא, העת הנוכחית גורמת לנו באופן טבעי להקדיש את מרבית זמננו לתפקיד אחד – תפקידנו כהורים.

  למאמר המלא >>