תפריט נגישות

מרכזי יום לטיפול נפשי ייעודי לנפגעות ונפגעי פגיעה מינית

צוות בטיפולנט

מרכזי טיפולי היום נועדו לתת מענה של מעטפת טיפולית אינטנסיבית לנפגעי\ות תקיפה מינית שלא במסגרת אשפוזית. כאשר מתפתחת הפרעת דחק פוסט טראומטית או פוסט טראומטית מורכבת בעקבות תקיפה מינית, נדרש טיפול ארוך טווח ולתקופות מסוימות גם טיפול אינטנסיבי יותר המאפשר למטופל\ת להתייצב רגשית ולהמשיך את הטיפול בקהילה. מרכזי היום מזמינים את המטופלים/ות לטיפול המתקיים מספר ימים בשבוע על מנת לאפשר מעטפת טיפולית מחזיקה יותר מזו הניתנת במרפאות. התכנית הטיפולית כוללת טיפול פסיכותרפי כמו כן טיפול קבוצתי, חלק מהמרכזים מתמחים בטיפולים שהוכחו מחקרית כמתאימים לטראומה כמו EMDR. לפניכם מובאת רשימה של מרכזי היום, מומלץ לשים לב לתנאי הקבלה בכל מרכז ולאופן הפנייה.

רשימת מרכזי היום

המרכז לבריאות הנפש ״באר יעקב״, נס ציונה

מחלקת טיפול יום פסיכואנליטי לנשים.
עבור: נשים, בנות 18 ומעלה, הסובלות מפוסט טראומה מורכבת, עם מגוון פתולוגיות נפשיות חמורות, כשבין הסימפטומים הנלווים הפרעות אכילה, פגיעות עצמיות והתמכרויות, הנמצאים בשליטה בשלב ההפניה. מתקבלות מטופלות עם מוטיבציה ויכולת להיתרם מטיפול אינטנסיבי וממושך יחסית.
התכנית הטיפולית: טיפולים קבוצתיים - דינאמיים ואקספרסיביים, טיפול פרטני אינטנסיבי (מספר פעמים בשבוע) ומעקב פסיכיאטרי.
אופן הפנייה: הפניות למחלקה, הכוללות חומר רפואי, יש להעביר בפקס לידי המזכירה גב' יפעת רחימי. המופנות תוזמנה לאינטייק פסיכולוגי ופסיכיאטרי. על המופנית להגיע לפגישת האינטייק הראשונה כשהיא מצוידת בתעודת זהות ובטופס 17. קוד לטופס 17: L- 0822 טיפול יום מבוגרים.
הנהלה: אורי נח

טלפון: 08-9258394
פקס: 08-9258405
טלפון במחלקה: 08-9258392
אורי נח - מנהל המחלקה
מיה שנאן - אחראית אינטייקים והקבלות

מרכז "עוגן" – טיפול יום לנפגעי/ות טראומה מינית, ״לב השרון״, נתניה

מרכז יום ממוקדם מחוץ לבית החולים. המרכז מאמין בשיתוף פעולה ובדיאלוג עם הקהילות המפנות והמטפלות ורואה בכך עיקרון חשוב בשמירת הרצף הטיפולי, המשמעותי בתהליך החלמת המטופל/ת.
עבור: התוכנית מיועדת לנשים/גברים שבזמן פנייתם למרכז "עוגן" הם מעל גיל 18. הקבלה למרכז "עוגן" מותנת בהימצאות המטופל בטיפול בקהילה (טיפול רגשי וליווי פסיכיאטרי).

התכנית הטיפולית: משלבת התערבות טיפולית פרטנית וקבוצתית, טיפול פסיכיאטרי, פסיכותרפויטי, טיפול בעזרת אומנויות, התערבות סוציאלית וטיפולי רפלקסציה. כל מטופל/ת מתקבל לתקופה מוגבלת של תשעה שבועות שמטרתה לייצב את המטופל/ת מבחינה רגשית על מנת שיוכל להמשיך בתהליך הטיפולי שלו ולתפקד בחייו בקהילה.
אופן הפנייה: מתוך ראייה טיפולית הגורסת כי טיפול בפוסט טראומה ובפוסט טראומה מורכבת אמור להיערך בקהילה, ההפנייה תעשה מתוך מטפלים בקהילה .יש לפנות לויטה גור - אחות אחראית במייל או בטלפקס. יש לציין כי ההפניה היא אל תוכנית מרכז "עוגן". 
הנהלה: ד"ר עדיאל דורון.

טלפקס: 09-8980427

טיפול יום להפרעות אכילה וטראומה, מרפאה לבריאות הנפש מבוגרים, ״לב השרון״, נתניה

תכנית המשלבת טיפול הן בהפרעת האכילה והן בטראומה מתוך ההבנה כי נשים רבות סובלות משילוב של הפרעת אכילה והפרעה פוסט טראומטית או הפרעה פוסט טראומטית מורכבת על רקע פגיעה מינית או טראומות אחרות.
עבור: הטיפול מיועד לנשים בנות 18 ומעלה, הסובלות מהפרעת אכילה על סוגיה השונים, הזקוקות לטיפול אינטנסיבי (4 ימים בשבוע) אשר נמצאות במצב מורכב ואשר מצבן הגופני או הנפשי אינו מחייב אשפוז מלא.
התכנית הטיפולית: טיפולים פרטניים (פסיכותרפי, תזונתי, פסיכיאטרי וטיפול לעיבוד הטראומה בגישת EMDR) וטיפולים קבוצתיים (קבוצת מיומנויות לשיפור הוויסות הרגשי וההתנהגותי, קבוצת SE, קבוצות לטיפול בהבעה ויצירה, קבוצת קראטה שיחה, קבוצה פסיכו-חינוכית וקבוצה דינמית). תוכנית הטיפול היא אינדיבידואלית ומותאמת לצורכי המטופלת בהתאם למצבה ולשיקול דעת קליני. כל מחזור טיפול נמשך שלושה חודשים ומכיל עד 8 מטופלות למחזור. כולל ארוחת בוקר וארוחת צהריים חמה.
אופן ההפנייה: יש לפנות עם הפניה מרופא מטפל + טופס 17 למנוי אבחוני למייל או לפקס מטה. טרם הכניסה לטיפול היום מתקיימת פגישת אינטייק לצורך בדיקת התאמה לתוכנית. לאחר מכן מטופלות מתאימות מוזמנות להשתלב בקבוצת הכנה לטיפול היום. יש לציין בהפניה ״עבור מסגרת טיפול יום להפרעות אכילה וטראומה״.
הנהלה: מנהלת טיפול היום: ד"ר ענבל ברנר. רכזת היחידה להפרעות אכילה: גב' אילנה ברנד.

טלפקס: 09-8320403
עדכון אחרון: 11.2021 - אם מצאתם\ן מידע שאינו עדכני או חסר, ניתן לפנות אלינו במייל

תחומי מומחיות:
פגיעה מינית

אנשי מקצוע בתחום

פגיעה מינית

עוד מאמרים שיעניינו אותך