תפריט נגישות
חיפוש

ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז נוטים לחיות באורח חיים לא בריא

ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז נוטים לחיות באורח חיים לא בריא

פורסם על ידי צוות בטיפולנט

ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז נוטים לחיות אורח חיים פחות בריא מילדים ללא הפרעות קשב וריכוז, כך מצא מחקר שהתקיים באוניברסיטאות וושינגטון ופורטלנד. במחקר החוקרים בחנו כ-300 ילדים, רובם בעלי הפרעת קשב וריכוז מאובחנת, והשווה את התנהגותם ואורח חייהם לאלו של ילדים ללא הפרעת קשב וריכוז שהשתתפו במחקר. ההשוואה בוצעה על ידי שאלונים על התנהגות ואורח החיים של הילדים שמילאו הורי הילדים.

איכות אורח החיים הוגדרה על פי ההתנהגויות הבאות: כמות צריכת משקאות ממותקים, כמות שתיית מים, נטילת ויטמינים, זמן קריאה, זמן מסכים ביום (טלוויזיה, מחשב, סלולרי וכן הלאה), כמות פעילות גופנית ביום, ושעות שינה בכל יממה.

החוקרים מצאו כי ילדים ללא הפרעות קשב וריכוז נוטים לבצע התנהגויות בריאות כמעט פי 2 מילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז. כלומר – ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז נוטים לחיות אורח חיים הרבה פחות בריא מילדים ללא הפרעות קשב וריכוז.

יש לציין כי החוקרים בדקו שגורמים כגון גיל, מין, רמת אינטליגנציה, שימוש בתרופות להתמודדות עם הפרעות הקשב והריכוז ורמת הכנסה משפחתית לא הטו את התוצאות, והתוצאות דלעיל הנן תוצאות לאחר ניטור המשתנים הללו.

ביבליוגרפיה

Holton, K. F., & Nigg, J. T. (2016). The Association of Lifestyle Factors and ADHD in Children. Journal of attention disorders, 1087054716646452.

למאמרים נוספים על הפרעות קשב וריכוז

למידע על טיפול בהפרעות קשב וריכוז, אבחון קשב וריכוז או מטפל בהפרעות בקשב וריכוז 

אנשי מקצוע בתחום

הפרעות קשב וריכוז

עוד מאמרים שיעניינו אותך