תפריט נגישות

אנחנו הדי. ג'יי. אים: פרק ראשון בסיפורו של ילד עם הפרעת קשב וריכוז

אנחנו הדי. ג'יי. אים: פרק ראשון בסיפורו של ילד עם הפרעת קשב וריכוז

עינב קשר

'אנחנו הדי. ג'יי. אים' מתאר את סיפורו של גל - ילד בן עשר המאובחן כבעל הפרעת קשב וריכוז.

הספר, שהנו היחיד מסוגו בארץ, נכתב כסיפור עלילה לילדי בית הספר היסודי, ומבוסס על סיפור אמיתי. הוא מתאר את מערבולת הרגשות, השאלות וההתנסויות החדשות, אליה נשאבים הילד, גיבור הסיפור, ומשפחתו.

זהו, למעשה, סיפורם של כל הילדים המאובחנים בשנים האחרונות כבעלי הפרעות קשב וריכוז והוריהם, שבעקבות ילדם נחשפים להיותם בעצמם "די. ג'יי. אים" (ADHD). כך, הספר מתאים ו"נכון" גם למבוגרים, אשר מדפדפים באמצעותו אחורה אל זכרונות ילדות לא מפוענחים ונעזרים בו להתמודדות עמם.

למרות הקושי, הצער, וההתמודדות האין סופית שבפניה עומדים ה"די. ג'יי. אים", הספר כתוב בהומור מנקודת מבטו של הילד גל. לקשייו ניתנים תוקף ומקום, לבעיותיו מוצעים טיפים ו"פטנטים", ולשאלות הקשות שמעלה גל - תשובות מפורטות בלשון פשוטה. הספר נכתב מתוך נסיוני הקליני, ומסקנתי החד משמעית היא שחלק חיוני, מרכזי והכרחי בטיפול בהפרעות קשב וריכוז מחייב הבנה של התסמונת על ידי הילד/ה והוריו/ה על כל מורכבותה.


פרק ראשון - גל חוזר הביתה בריצה בקושי מחניק את הדמעות. בטיול משותף בגשם גל מספר לאימו ברגע של שבירה שהמורה שלו חושבת שהוא: "תלמיד טיפש ומשועמם..." (מקווה שהייתי עובר לכיתה אחרת כדי שהיא לא תצטרך לסבול בגללי").

אמו, למרות רגשותיה, מגיבה לסערת הנפש של בנה ברוך ובהבנה אולם מודיעה לו כי תאלץ לרדת לעומקם של דברים בשיחה עם המורה.

פרקי הספר יתפרסמו באדיבות המחברת.

על המטפלת - עינב קשר

עינב קשר פסיכולוגיה M.A. פסיכותרפיסטית קוגנטיבית התנהגותית, מומחית להפרעות קשב וריכוז אצל ילדים ומבוגרים, מאמנת להפרעת קשב וריכוז (איק"א): www.einav-kesher.co.il

תחומי מומחיות:
ADD ,הפרעות קשב וריכוז - ADHD

אנשי מקצוע בתחום

הפרעות קשב וריכוז - ADHD

עוד מאמרים שיעניינו אותך