חיפוש

השקת בלוג תודעה זוגית

עליזה רוזן

שלום חברים,

שמחה להשיק בלוג מקצועי חדש שעוסק ביחסים, זוגיות והחשיבות שלהם בחיינו.

פרויד צדק בהבחנתו שכל אדם מחפש בחייו משמעות בעשייה שלו, היום קוראים לזה קריירה וכמובן מחפש תחושת קרבה, הבנה ואושר ביחסים הזוגיים בהם נמצא או מייחל להם. היכולת ליצור, לתחזק ולבנות יחסים בריאים היא קריטית ומשמעותית ביותר לאיכות חייו של כל אדם, נשים וגברים כאחד.

אנו חיים בתקופה משתנה ולא יציבה, לא רק בימי קורונה. אי היציבות ואי הביטחון בעולם סביבנו פוגעים ומחלישים אותנו. אנו חווים ועדים לתופעות של דיכאון, חרדה וניסיונות שליטה וכפייה במשפחה ובחברה. התקופה האחרונה, סביב הסגר עוררה את המודעות לנושא האלימות במשפחה. מיכל סלה היא עוד דוגמא טרגית. כמובן שלא כל המקרים מסתיימים ברצח.

הבלוג הזה מבקש להעלות את חשיבות הטיפול הזוגי כאפשרות טיפול בהפרעות יחסים בזוגיות, כדי לשפר את איכות החיים של בני הזוג ושל המשפחה כולה.

בני זוג פוגעים זה בזה ומאשימים זה את זו בחרדה הקיומית או בחסר אותו הם חווים. הם מתקשים להישאר יציבים בעולם לא יציב. רבים מחפשים הקלה מהירה למצוקה. הרבה זוגות מעדיפים להחליף זוגיות במקום לטפל בבעיות שעולות. אנשים בוגדים, קונים הרבה, אוכלים הרבה, מחליפים דירה, מחליפים עבודה, מחליפים בן זוג ועוד ועוד... החיפוש הוא תמיד בעולם החיצוני. מחפשים פתרון חיצוני להקל על המצוקה הקיומית האישית. הסטטיסטיקה מספרת שכל זוג שלישי נפרד.

למה כל כך קשה להיות בזוגיות? איך אהבה וקשר הפכו להיות מוצר עם הוראות הפעלה?

פסיכותרפיה לזוגות היא דרך תהליכית מחייבת ומאתגרת כמו הזוגיות עצמה. אין פתרונות קסם. אין הבטחות שווא. יש דרך משותפת שהזוג צועד בה עם המטפל המומחה.

זוגיות וקשר זוגי מכילים בתוכם רגשות מנוגדים אך משלימים של אהבה/שנאה, חברות/ניכור, משיכה/דחייה ועוד...
הטיפול הזוגי מאפשר להתמודד עם הרגשות הסותרים ומצבי הכאב הבלתי נמנעים. הטיפול מאפשר לזוג לפתח סקרנות חדשה זה לזו/ה, למצוא עניין משותף מתחדש. נבנית יכולת להתמיד ולהכיל תסכול ואי שלמות באחר ובתוכנו. נבנית שפה זוגית משותפת, נבנית מהות זוגית מתפתחת. אלה אבני היסוד העיקריים בעבודה הטיפולית הזוגית.

זוג+זוגיות+מטפל זוגי = מרחב טיפולי מרפא

אני רואה בדף הזה שליחות ועשייה לטובת רעיון הזוגיות

על המטפלת - עליזה רוזן

עליזה רוזן M.A, מומחית ובעלת ניסיון בפסיכותרפיה אישית, זוגית וקבוצתית. מדריכה אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש ומלמדת במכללות בתוכניות טיפול שונות. קליניקה פרטית ברמת השרון, בשנים האחרונות מטפלת, חוקרת וכותבת על זוגיות, חשיבותה, הבעייתיות המובנית בה וכן על חשיבות הטיפול הזוגי הפסיכואנליטי לטובת ההתפתחות של הזוג והזוגיות.