תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י דנה ב - 16/05/2023 13:25:47

יש בי מן שנאה מושרשת לנשים. הdefault שלי כשאני פוגשת מישהי זה לא לאהוב אותה, אלא אם השתכנעתי אחרת.
    זה היה אצלי ככה מאז ומעולם כבר מילדות
    אני גם מאוד מקנאה בנשים אחרות (לדוגמא אני כבר שנים בטיפולי פוריות ולכן כשאני מגלה שמישהי בהריון יש לי אנטי אליה וזה מאוד מרגיז אותי שהיא הצליחה ואני לא)
    באופן כללי יש מעט מאוד נשים שאני מעריכה ואוהבת, את הרוב אני ממש לא.
    הייתי אומרת שאפילו ממש מרגיז ומכעיס אותי לראות מישהי שבעיני היא לא איכותית מצליחה.

חייבת להודות שכרגע אני בתקופה לא טובה ומאוד מאוכזבת מההשגים הדלים שלי בחיים עד כה , אבל אובייקטיבית למסתכל מהצד אני דווקא בסדר:
    יש לי תואר שני בהצטיינות , עשיתי שירות בתפקיד איכותי מאוד בצבא
    יש לי משרה די טובה ו הכנסה שלי מעל הממוצע
    פיזית תמיד נחשבתי ליפה (אני כבר לא מרגישה ככה עכשיו אבל אני רחוקה מאוד מלהיות מכוערת)
    יש לי משפחה- בן זוג ושני ילדים. הילדים הם הדבר הכי טוב,שקרה לי והכי טוב שעשיתי והם בעצם כל עולמי. זה הדבר היחיד שאני באמת מתגאה בו.

מה יש לי?? ואיך מנטרלים את הרגש הזה ומתמקדים בטוב שיש לי ולא במה שאחרים משיגים (או יותר נכון משיגות)

תשובה: שונאת ומקנאה בנשים
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 18/05/2023 18:05:24

שלום דנה. 

קנאה ושנאה כלפי נשים אחרו קשורה בדרך כלל בחוויות עבר ואזורים נפשיים אשר לא עובדו דיים, ומוצאים את ביטויים ב"סימפטום" של תחושות שליליות אלו, אשר נשמע שמפריעות לך באופן משמעותי. לאור זאת, ממליצה לפנות לטיפול פסיכולוגי בו תוכלי לברר את הנושא. במרבית המקרים, טיפול מביא להקלה הן סביב הקושי המביא לפנייה, והן בהיבטי חיים נוספים.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
יובל קורן