תפריט נגישות
חיפוש
טלי שימקין

טלי שימקין

כתובת: פרק המדע , רחובות
כתובת נוספת: נס ציונה
שפות: עברית,ספרדית
:צור קשר עם המטפל
חייג למטפל/ת
talishu@netvision.net.il
שלח הודעה למטפל/ת

אודות

שמי טלי שימקין, ד"ר לקרימינולוגיה וקרימינולוגית קלינית, אני מטפלת בנשים שמתמודדות עם התמכרות לאינטרנט ולמסכים וכן בנשים שסובלות מפגיעות מיניות, פיסיות ורגשיות. בעלת ניסיון של למעלה מ-20 שנה בטיפול במבוגרים ובנשים בפרט, הדרכת מטפלים וייעוץ להורים, הן בקליניקה פרטית והן במוסדות שונים במגזר הציבורי. לצד אלה, אני מרצה וחוקרת במכללה האקדמית בית ברל ובעברי גם באוניברסיטת בר-אילן.

לתפיסתי, כל אדם שמגיע לטיפול פותח במסע של חיפוש לגילוי האמת ולחשיפה של תמונה אישית מאוד. מטרת המסע היא הקלה נפשית והובלת שינוי. הללו צפויים לנבוע מהתבוננות עמוקה, עיבוד אירועי חיים ותהליכים שנחוו בעבר ומשפיעים בהווה, לצד התייחסות לקשר הנוצר בתוך החדר, לו משמעות רבה בתהליך הטיפולי ובהצלחתו. גישתי המקצועית היא פסיכודינמית, בשילוב טכניקות של טיפול קצר מועד וטיפול התנהגותי-קוגניטיבי.

מומחיותי היא טיפול בנשים.

אני מטפלת בכן - נשים ש"הולכות לאיבוד" באינטרנט ועושות שימוש יתר ברשתות חברתיות או באתרי קניות ברשת, ובכן - נשים ששומרות סוד ולא מדברות על הכאב והבושה שחוות לאחר שנפגעתן על ידי אדם אחר מינית, גופנית, רגשית.

בטיפול רגשי אישי, אמפתי ותומך, המבוסס על שיחות, אנו צועדות למסע שאת במרכזו, למען רווחתך האישית והמשפחתית. אני כאן כדי להושיט לך יד, להיות איתך, לעבד, להבין, להרגיש הקלה, להחזיר שליטה לחייך ולמצוא איזון מחודש.

אני מאמינה שהפרייה הדדית בין השדה הטיפולי לשדה המחקרי תורמים להתפתחות משמעותית ברמה התיאורטית והיישומית. חיבור זה תורם לי באופן אישי ומקצועי להוסיף וללמוד, להעמיק ולשכלל את יכולותיי במפגש עם בני אדם בכלל ועם מטופלותיי הנשים בקליניקה בפרט. אני מתחייבת ללוות אותך לאורך הדרך, לעזור ולתמוך ויודעת שאכן שינויים מתרחשים.

הקליניקה בה אני מטפלת נעימה מאוד, ממוקמת בפארק המדע ברחובות, ישנה גישה לתחבורה ציבורית, במרחק הליכה קצרה מתחנת הרכבת.

השכלה אקדמאית והכשרה

  • PhD - תואר שלישי בקרימינולוגיה, אוניברסיטת בר-אילן
  • MA - תואר שני בקרימינולוגיה קלינית, אוניברסיטת בר-אילן (בהצטיינות)
  • BA - תואר ראשון במדעי ההתנהגות (פסיכולוגיה וסוציולוגיה), אוניברסיטת באר שבע (בהצטיינות)
  • הנחיית קבוצות במסגרת התכנית לפסיכותרפיה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב
  • הנחיית קבוצות בתכנית להכשרת מנחים לעבודה קבוצתית עם זוגות ומשפחות, במכון לחינוך ולמחקר קהילתי של אוניברסיטת בר-אילן
  • קורס להכשרת מתנדבים בער"ן (עזרה ראשונית נפשית בטלפון). בהמשך, קורס לראיון אישי וקבוצתי למועמדים, והכשרה להדרכה אישית עבור מתנדבים חדשים

ניסיון מקצועי

אני מטפלת בנשים בקליניקה פרטית ברחובות (פארק המדע) במגוון הפרעות ומצוקות רגשיות, התנהגותיות, זוגיות, משפחתיות וחברתיות, ובעיקר בנשים המתמודדות עם התמכרות לאינטרנט ולמסכים ובנשים שחוות פוסט-טראומה בעקבות פגיעות מיניות, גופניות ורגשיות.

במקביל, אני מבצעת בדיקות קליניות לנשים ומגישה חוות דעת לסנגוריה הציבורית עבור לקוחותיהן בשלבים שונים של ההליך המשפטי. כמו כן, מכהנת כנציגת ציבור בוועדות שחרורים מטעם בתי המשפט בארץ. מרצה וחוקרת במכללה האקדמית בית ברל.

בשנתיים האחרונות אני מרצה במסגרות שונות בנושא "התמכרות לאינטרנט ולמסכים" – המגיפה השקטה האופיינית לדורנו ופוגעת בכולנו: מבוגרים, בני נוער וילדים. 

בתחילת דרכי כמטפלת ולאורך 12 שנה עבדתי כקרימינולוגית קלינית בתחום נשים ברשות לשיקום האסיר. פגשתי אסירות שביצעו מגוון רחב של עבירות ולהן סיפורי חיים מצמררים ומצוקתיים במיוחד. ליוויתי אותן בכל ההיבטים: נפשית, פיסית, לימודית, תעסוקתית, זוגית ומשפחתית, לעיתים בהקניה של כישורי חיים בסיסיים. טפלתי פרטנית וקבוצתית, הדרכתי סטודנטים לעבודה סוציאלית, לקרימינולוגיה קלינית ולטיפול בפסיכודרמה. כחלק מהתפקיד, הרציתי במגוון מוסדות ציבוריים ובצעתי מחקר בתחום.

עוד בהמשך דרכי, הדרכתי עובדות סוציאליות בשב"ס והנחיתי בתכנית להכשרת מטפלים בבתי חולים פסיכיאטריים מטעם משרד הבריאות. בנוסף, רכזתי את תחום הסמים בתכנית ייחודית להורים וילדים בגיל הרך, וכן יעצתי והנחיתי במסגרת מקא"ם בצה"ל ("חיילי רפול") בהכשרת סגלים, הדרכתם וליוויים בעבודה עם חיילים בעלי קשיי הסתגלות במסגרת הצבאית.

ניסיון באקדמיה

עבודת הדוקטורט שלי עסקה בנושא "אמפתיה בפסיכותרפיה מצד מטפל כלפי מטופל" ובה השתתפו כמאה מטופלים ומטפלים: פסיכולוגים קליניים, עובדים סוציאליים קליניים וקרימינולוגים קליניים. עם קבלת התואר השלישי ועד היום אני מרצה בתואר ראשון במגמה לקרימינולוגיה של המכללה האקדמית בית ברל. בעבר, הרציתי בתואר שני במגמה לקרימינולוגיה קלינית של אוניברסיטת בר-אילן ובתואר ראשון במסלול לחינוך מיוחד של מכללת סמינר הקיבוצים. 

מאמרים

1. שימקין, ט., אידיסיס, י. ו-וולף, י. (2016). אמפתיה בפסיכותרפיה כפי שהיא משתקפת בסכמות קוגניטיביות פונקציונאליות של מטפלים ומטופלים. מגמות, נ"א (1), 264-237.

2. שימקין, ט. (בשיפוט). פסיכותרפיה בעברייניות מרמה – גילוי האמת או שחזור הזיוף? שיחות.

3. עוזרת עריכה של מ. אדד ו-י. וולף (עורכים) (2002). עבריינות וסטייה חברתית – תאוריה ויישום. רמת-גן: אוניברסיטת בר-אילן.

כנסים והרצאות נבחרות

1. לכודים ברשת - התמכרות לאינטרנט ולמסכים בקרב ילדים ובני נוער. הרצאה להורים במועצה אזורית באר טוביה. דצמבר 2018.

2. התמכרות לאינטרנט ולמסכים בקרב בני נוער. הרצאה לצוות חינוכי, הורים ובני נוער בחטיבת ביניים ברחובות. מאי 2018. 

3. עבריינות מרמה. הרצאה בפני עובדים סוציאליים בשירות המבחן למבוגרים, מאי 2016. 

4. פסיכותרפיה בעברייניות מרמה – גילוי האמת או שחזור הכזב? הרצאה בכנס ישראל לפסיכותרפיה ה-1 , אוניברסיטת חיפה, יוני 2012.

5. עבריינות צווארון לבן: מחקר ושיקום. הרצאה בפני מנהלים, יועצים ורכזים במחוז חיפה והצפון של הרשות לשיקום האסיר, דצמבר 2011.

 5. Female White Collar Criminals in Israel – Of the Media and of Therapy. Third Annual International Crime, Media & Popular Culture Studies Conference, Indiana State University, September, 2011

6. Fog Surrounding Female White-Collar Crimes. International Multidisciplinary Conference: Pink Crime: Women, Crime & Punishment.  Ariel University Centre, Department of Criminology & Netanya Academic College, School of Law, May. 2011.

חברות באגודות וארגונים

האגודה לקרימינולוגים קליניים בישראל

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד