תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י מיכל ב - 04/12/2021 23:52:13

שלום..
    אני בת 34, אמא לתינוקת בת 8 חודשים.
    לפני כ 6 שנים אבי חלה בסרטן אלים ולאחר טיפולים רבים, הצליח להתגבר.
    היום הוא נמצא בתיחזוקים... פעם בכמה זמן מתאשפז, עובר הליך ניתוחי ומשתחר אם זה לא מסתבך..
    בהתחלה הייתי איתו כמעט לבד כי אחותי ואמא שלי עבדו.. ראיתי וחוויתי איתו דברים קשים מאוד..
    אחרי שהן הצטרפו אליי, הרגשתי שאני לא מסוגלת להיות שם לבד איתו, ממש פחדתי.
    לפני 4 שנים אמא שלי עברה ניתוח ונשארה נכה 100% והיא בעצמה לא בריאה, מעשנת הרבה וכל הזמן יש לה עניינים רפואיים.

בנוסף, ב 4 שנים האחרונות איבדתי סבתא וסבא(שהיו מממממש קורבים אליי), ושלושה דודים מאוד קרובים אליי. סבא נוסף שלי עכשיו מאושפז במצב אנוש.

בשלוש שנים האחרונות אני חווה התקפי חרדה קשים (בכי היסטרי בלתי נשלט, פחדים נוראיים, רעד בלתי נשלט בכל הגוף, מחשבות על מה יקרה אם מישהו ימות, פחד מטורף מפני מוות וכשזה קורה ממש קשה לי לנשום! ועוד ועוד)
    אני מפחדת שבעלי יצא מהבית שלא יעשה תאונה וימות, או בכלל כל מישהו שקרוב אליי. אני כל הזמן מקליטה שיחות למקרה ומישהו ימות, שיהיה לי לשמוע את הקול שלהם.. אני מצלמת המון!! משפחה שמישהו ימות ולא יהיה תיעוד.. אני מקפידה להגיד כל סוף שיחה למי שאיתי על הקו שאני אוהבת אותו כי אני מפחדת שזו תהיה הפעם האחרונה שאגיד לו.. ועכשיו, זה פחד הרבה הרבה הרבה יותר גדול על הילדה שלי.. אני ממש חרדה לבריאות שלה..

אני לא כל כך יודעת מה לעשות... אני לא יודעת איך להתמודד עם הפחד מהמוות.. אני ממש מפחדת ממחלות ומוות של אנשים שאני אוהבת וכל הזמן המחשבות שלי על זה...
    מה עושים??😟😟😟

תשובה: פחד מוות מהמוות
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 06/12/2021 21:59:51

שלום מיכל.

אני מצטערת לשמוע על האובדנים הכואבים שלך, ועל הסבל הרב הנלווה להם. מאחר ואת מתארת קושי משמעותי ומתמשך לצד התמודדויות מאתגרות נוספות, אני מציעה לפנות בהקדם לקבל סיוע מקצועי. ניתן לפנות לטיפול קוגניטיבי התנהגותי בחרדה אשר מציע טיפול מהיר ויעיל  המקנה מיומנויות הרגעה עצמית ושליטה בחרדה, ו/או לטיפול בגישה פסיכודינמית אשר Nציע אפשרות לעיבוד מקיף ומעמיק יותר של האובדנים והקשיים שנלווים להם.

מה שחשוב הוא שתפני לטיפול בהקדם- הסימפטומים מהם את סובלת ניתנים לטיפול וחבל להמשיך ולסבול כך.

ליטל

תוכלי למצוא כאן רשימה של מטפלים שמתמחים בטיפול קוגניטיבי התנהגותי להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

יעל רייף סולומון

יעל רייף סולומון

חיפה
יובל קורן

יובל קורן

חיפה
דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
עדנה מן

עדנה מן