תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י יפעת ב - 19/07/2020 22:30:13

שלום, יש לי ילדה בת 12 וחצי (יש לי גם בן, בן 8). היא פרפקציוניסטית לגבי הכל. תלמידה מעולה, יפה, חתיכה, מקובלת בכיתה. הבעיה היא שהיא פרפקציוניסטית מדי באשר לאסתטיקה. היא לא אוהבת את הגוף שלה.. ברגע שיוצא לה פצעון הכי קטנטן בפנים, זה "סוף העולם" עבורה. היא לא הולכת לבית הספר פעם בשבועיים בגלל שהיא לא מוכנה שיראו אותה עם פצעון שפתאום צץ. היא לא מוכנה ללכת לחוג אליו היא רשומה, מאותה הסיבה. לפני כמה ימים, נאלצתי לשבת איתה ברכב, בחניון הבניין, כיוון שהגיעו שכנים והחנו גם והיא לא הייתה מוכנה שהם יראו אותה בלי איפור (שכנים מבוגרים שרואים אותה אולי פעם בשנה). היא קמה בכל בוקר ב 5:30 בבוקר, כדי למרוח קרם מטשטש על הפנים (העיסוק הזה לוקח לה שעה לפחות) ובכל בוקר שואלת אותי איך הפנים (לאחר האיפור). אני כמובן נותנת לה חיזוקים ואומרת לה שהיא יפהפייה וחתיכה אבל היא לא מסכימה איתי. יש לה טיול שנתי שאליו היא לא רוצה ללכת, כי "איך אני אקום בבוקר ואתאפר ליד החברות?" ומתרצת את אי רצונה ללכת לטיול כיוון שבהליכה מרובה, מתחיל לכאוב לה בצד (שאולי זה גם נכון). בעלי חושב להעניש אותה על הגישה הזו ולהחרים לה את הטלפון הנייד, אך אני חושבת שזו לא גישה נכונה. צריך לעזור לה בבעיה הזו ואשמח לדעת איך? תודה

תשובה: דימוי גוף אצל ילדה בת 12 וחצי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 19/07/2020 23:19:10

שלום יפעת.

נשמע מדברייך שתחת הפרפקציוניזם של ביתך עומדות רמות גבוהות של חרדה ואי שקט סביב הדימוי והתפיסה העצמיים. לאור ההפרעה לתפקוד והקושי הרגשי שאת מתארת, אני חושבת שכדאי לפנות אל טיפול פסיכולוגי בגישה פסיכודינמית בו ביתך תוכל לעבד את הגורמים הרגשיים הלא מודעים אשר עומדים בבסיס קשייה. במקביל, אתם כהורים תוכלו לקבל הדרכה והכוונה לאופן בו ניתן לסייע לה. מציעה לפנות לטיפול בהקדם, כדי לשחרר אותה מהקשיים ולמנוע התקבעות שלהם והתרחבות של ה"פרפקציוניזם" להיבטי חיים נוספים.

ליטל

תוכלי למצוא כאן רשימה של מטפלים שמתמחים בטיפול פסיכודינמי להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
מזי ברקמן

מזי ברקמן