תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י עדי ב - 18/07/2020 23:49:47

הייתי הרבה שנים אצל פסיכולוגית קלינית וכן עברתי טיפול cbt מצוין ונפטרתי מocd, אבל לא בטוחה למי לפנות לעזרה לצורך הנוכחי - זה כמה זמן שאני מרגישה חוסר שקט וחוסר סבלנות. אני מוצאת עניין והנאה בדברים שאני עושה אבל התחושה שמלווה אותי היא שהמיצוי מגיע מהר מאוד וכל מה שבא לי זה לשכב על הספה ולכלות את זמני מול הטלפון הנייד. בעיקר לקראת סוף היום, אפילו את המקלחת שלפני השינה אני ממהרת לסיים ומרגישה לחוצה להיכנס למיטה. יש לי כמה רעיונות לגבי הגורמים לתחושות האלו (התמכרות לטלפון הנייד, עודף משקל שגורם לי 'להשתבלל', כאבי גב שמציקים לי ופוחתים במנוחה).
    אני לא מצליחה לשים את האצבע על מה שעובר עלי והייתי שמחה אם תכווני אותי למי שאולי יוכל לעזור לי.

תשובה: חוסר שקט ואי נחת
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 19/07/2020 19:54:38

שלום עדי.

נשמע מדברייך שאת מתמודדת עם קושי רגשי אשר מתבטא בתחושות שליליות שונות אשר עדיין להן מילים, הסבר או משמעות שאת יכולה לשים עליה אצבע. במצבים כאלו, טיפול פסיכולוגי בגישה פסיכודינמית יכול להתאים מאחר והוא מסייע, כפי שאת אולי יודעת מנסיונך, לתת מילים לחלקי נפש לא מודעים ובכך להקל ולשנות. העובדה שכבר היית בטיפול מסוג זה בעבר אינה משנה, בעיני. לנפש יש קצב משלה, לפעמים אפשרויות לצמיחה נפשית נפתחות בשלבי חיים שונים, ולפעמים אזורי נפש מסוימים באים לידי ביטוי בתקופות וסביב טריגרים חיצוניים שונים. לאור זאת, מציעה לשקול פנייה לטיפול ולבדוק האם יתרום ויסייע גם הפעם.

ליטל

תוכלי למצוא כאן רשימה של מטפלים שמתמחים בטיפול פסיכודינמי להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן
מזי ברקמן

מזי ברקמן

תל אביב - יפו
איריס אברמן

איריס אברמן

ראשון לציון
איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד