תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אנונימית ב - 22/04/2020 01:13:36

שלום רב, בעלי התוודה בפניי לפני מס' ימים לגבי רגשות שהוא מרגיש בתקופה אחרונה, ואני מוטרדת מכך. לדבריו, הוא מרגיש שהוא נכנס למחשבות שליליות כל היום, וחושב בעיקר על דברים מזעזעים שהוא עלול לגרום לאחרים. בנוסף, היא חולם המון על זה ובעיקר לא מוצא שקט נפשי. חווינו לפני שנתיים אירוע טראומתי במשפחה והוא אומר שזה החל מאז.
    בשיחה הוא ממש התפרק, ואמר שהוא מרגיש שהוא חי חיים כפולים וקשה לו לשמוח, שהוא ממש מרגיש שזה רודף אותו.
    יש לציין שהוא אדם מאוד עדין, נעים ורגוע. מתפקד היטב בבית ועם הילדים, אחראי, עובד ומתנהל באופן רגיל. אם הוא לא היה משתף אותי לא יכלתי להבחין בזה עליו.
    מאז השיחה אני ממש רואה עליו שהוא במצוקה עם עצמו והוא מבקש לקבל עזרה. יש לי מס' שאלות
    1-מה יכול לעזור לו ולמי עלי לפנות?
    2-האם עלי לקחת את הדברים בסבלנות וברוגע, או לעשות משהו בנידון? אני חוששת להיות אדישה וחוששת למצבו
    אשמח לקבל הכוונה בנושא, תודה רבה!

תשובה: בעלי לא מוצא שקט נפשי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 22/04/2020 21:00:15

שלום לך.

נשמע שבעלך סובל מאוד ואינו מקבל די עזרה ולכן, ובפרט לאור העובדה שסובל לאורך תקופה ממושכת כל כך, אני חושבת שכדאי לפנות בהקדם לעזרה מקצועית. איני יודעת באיזה אירוע טראומטי מדובר ובאיזה אופן בדיוק בעלך סובל ואלו פרטים חשובים לבחירת הטיפול. במידה וסובל מסימפטומים כמו פלשבקים וסיוטים הקשורים באירוע, חרדה וכד', כדאי לפנות ולהתייעץ עם מטפל קוגניטיבי התנהגותי המתמחה בטיפול בטראומה. במידה והתחושות השליליות והכואבות פחות ממוקדות באירוע הטראומטי אלא "מפוזרות" יותר (עצב, חרדה, אי שקט, חוסר הנאה) כדאי לפנות להתיייעצות ראשונית עם פסיכולוג קליני/פסיכותרפיסט העובדים בגישה פסיכודינמית. בכל מקרה, לצד הפנייה לעזרה מקצועית כדאי להעביר מסר של תמיכה ואמונה באפשרות לשינוי.

ליטל 

אנשי מקצוע ומכונים

דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
טל משולם

טל משולם

חיפה
נועה ארנטל

נועה ארנטל

תל אביב - יפו
עמירה איתיאל