תפריט נגישות

היכן ניתן לבצע מבחני קשב וריכוז?

צוות בטיפולנט

מבחני קשב וריכוז הינם מבחנים ממוחשבים המשמשים ככלי עזר לאבחון הפרעות קשב וריכוז (ADD או ADHD) שנקבע על ידי רופאים שהוסמכו לאבחן הפרעת קשב וריכוז (נוירולוגים, רופאי ילדים ופסיכיאטרים לילדים ונוער). מעבר לקביעת האבחנה, מבחנים אלו מסייעים לבחון את היעילות של טיפול תרופתי לליקויי למידה.

כיום קיימים מספר מבחנים: TOVA ,BRC, MOXO או NeuroTrax, והם משמשים להערכת היכולת של הנבדק לעמוד במגוון מטלות הדורשות סוגי קשב שונים. 

  • כיצד מונעים אבחון שגוי של הפרעות קשב וריכוז?
    כיצד מונעים אבחון שגוי של הפרעות קשב וריכוז
  • אבחון הפרעות קשב: ראיון עם ד"ר ליהי בלסון-חמל
    טיפול רגשי ל-ADHD
  • שתיים, שלוש... הקשב? הפרעות קשב וריכוז אצל מבוגרים
    הפרעת קשב וריכוז אצל מבוגרים

היכן ניתן לבצע את המבחנים הממוחשבים?

שירות פסיכולוגי משלים (שפ״מ)

בחלק מהרשויות המקומיות מסבסדים מבחני קשב וריכוז ביחידות השפ״מ המופעלת על ידי הרשות המקומית. הזכאות לסבסוד המבחן וגובה ההשתתפות העצמית נקבעים באופן עצמאי על ידי הרשות המקומית ולכן משתנים בין אחת לשנייה. על מנת לברר האם פועלת יחידת שפ״מ בעירך ופרטים נוספים אודות השירות, יש לפנות ליחידת השפ״ח או לרשות המקומית.

מכונים פרטיים

רוב מבחני הקשב מתבצעים במכונים פרטיים. כל הקופות הציבוריות מקיימות הסדר של השתתפות עצמית עם מכונים המבצעים מבחני קשב וריכוז.

למידע נוסף של הסדרי המכונים עם קופות החולים (לחצו על הלוגו): 

יש לך שאלה? תחום האבחון וההערכה הינו מורכב ורבים מוצאים את עצמם מתקשים להבין מהו האבחון הנדרש עבורם או עבור ילדיהם. אם נתקלתם בקושי להבין, ניתן לפנות אלינו בפורום פסיכולוגיה ולקבל הכוונה מקצועית מפסיכולוגית מומחית. שאל/י שאלה בפורום פסיכולוגיה.

עדכון אחרון: 10.2021 - אם מצאתם\ן מידע שאינו עדכני או חסר, ניתן לפנות אלינו במייל

אנשי מקצוע בתחום

אבחון הפרעות קשב וריכוז

עוד מאמרים שיעניינו אותך