תפריט נגישות

אודות

פסיכולוג שיקומי מומחה- מדריך.  נשוי ואב לשלושה
בעל נסיון טיפולי רב בהתמודדות עם אנשים הסובלים ממחלות כרוניות בשלבים השונים של החיים, עם דגש על התמודדות עם כאב כרוני. בשנים האחרונות אני אחראי על הטיפול הפסיכולוגי במכון הראומטולוגי בבית החולים איכילוב וכן עובד במרפאת כאב באותו מרכז.
מרצה לארגונים שונים, פורומים אקדמאיים ולקהל הרחב.

העבודה הטיפולית שאני פוגש כרוכה פעמים רבות התמודדות עם שיקום התפקוד במצבים של מחלות גוף-נפש, התמודדות עם כאב יומיומי ומציאת כלים מתאימים להתמודדות עם מחשבות שליליות הקשורות למצב. כמטפל אני מנסה להבין את קשיי היום-יום של האדם, וממקום זה לחבור לכוחות ומשאבי הנפש/גוף הנמצאים בכל אחד מאיתנו. 
במסגרת העבודה הטיפולית נעשה שימוש בכלים טיפוליים שונים שיעילותם הוכחה במצבים אלו כולל מרכיבים של טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) ושימוש בכלים מתקדמים לעיבוד אירועי מצוקה וסטרס בעזרת EMDR.

בתחום הנוירופסיכולוגי, אני מרכז את הצוות הנוירו-קוגניטיבי ביחידת קשב וזיכרון במרכז הרפואי "אסף הרופא" לאבחון וטיפול בהתמודדות עם הפרעות קוגניטיביות כולל הפרעות קשב וריכוז (ADHD), קשיים בזיכרון, חבלות ראש ועוד. הטיפול בו אני עוסק מתמקד בטיפול קוגניטיבי בהתמודדות עם בעיות זיכרון ובעיות קשב וריכוז בקרב אנשים בשלבים השונים של החיים.
מסגרת זו מדגישה את הקשר המורכב שבין המוח–הנפש ואת הצורך להתייחס לכל המרכיבים הללו במסגרת רחבה במטרה לסייע לאדם לחזור לאיכות החיים טרם המשבר.

בעבודתי אני משלב עמדה של פסיכולוג שיקומי מטפל-חוקר ובה אני ממשיך לעסוק במחקר ומציאת דרכי התמודדות וכלים מתאימים וחדשניים. במטרה לשפר את החיבור בעבודה עם מצבים של גוף-נפש- מוח.

חברות באגודות וארגונים

רן שורר - פסיכולוג שיקומי ומדריך

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד