תפריט נגישות

אודות

אני מירב, מטפלת באמנות ומנחת קבוצות, אני מאמינה שכשם שהילד זקוק לטיפול כך ההורים זקוקים לתמיכה והכוונה. הן בהתנהלות בבית והן מול הדילמות הרבות שפוגשות את ההורים במפגש עם המסגרת החינוכית.

לאורך השנים אני מלווה משפחות שמתמודדות עם ההשלכות הרבות של הפרעות קשב, קשיי וויסות, ולקויות שונות של ילדיהם. וכן מצבי משבר הפוגשים את המשפחה לאורך החיים. 

במהלך עבודתי ראיתי איך קורה שינוי, איך כשיש תמיכה נכונה ומותאמת מתרחש תהליך של צמיחה וריפוי המביא הקלה גדולה ואיכות חיים טובה יותר לילד עצמו ולמשפחה כולה.

בעלת ניסיון של כעשרים שנה במסגרות שונות של משרד החינוך מגיל הגן ועד חטיבת הביניים, השרות הפסיכולוגי חינוכי, מרכזים טיפוליים פרטיים, וקליניקה פרטית. בעלת מרכז עוצמה, מרכז לטיפול בהבעה ויצירה בכפר יונה.

עוסקת בטיפול רגשי לילדים ומתבגרים, הנחיית קבוצות למיומנויות חברתיות לילדים ומתבגרים, הדרכת הורים, ומנחת קבוצות תמיכה להורים לילדים עם הפרעות קשב וקשיי התנהגות.

מלמדת במכללה האקדמית לחברה ואמנויות בנתניה, במסלול לתואר שני בטיפול באמנות חזותית.

השכלה אקדמאית והכשרה

  • האוניברסיטה העברית בירושלים, BA בספרות ולמודים כללים
  • המכללה על שם דוד ילין בירושלים, לימודי תעודה אחרי תואר ראשון בטיפול בהבעה ויצירה
  • מכון "כרם" מכון הומניסטי להכשרת מורים, ירושלים, תעודת הוראה
  • תואר שני MA בהנחיית קבוצות בשילוב אומניות, לסלי קולג' נתניה
  • התמחויות בכלים שונים כמו מיינדפולנס ודמיון מודרך, וכן גישת הסטודיו הפתוח

ניסיון מקצועי

מאז 1998 ועד היום: תרפיסטית באמנות במשרד החינוך במסגרת המתי"א
ובמסגרת השירות הפסיכולוגי חינוכי.

מאז 2009 (במקביל לעבודה במשרד החינוך) עבודה במסגרות פרטיות, מכונים ומרכזים טיפוליים וקליניקה פרטית: טיפול פרטני, קבוצתי, והדרכת הורים פרטנית והנחיית קבוצות שונות כגון: קבוצות טיפוליות לילדים ונוער, קבוצות הורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז והפרעות התנהגות, קבוצת ליווי ליועצות חינוכיות. קבוצות לטפל במטפל ועוד.

חברות באגודות וארגונים

מירב ברעם -טיפול באמצעות אמנויות

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד