תפריט נגישות
חיפוש
ד"ר דוד בנו

ד"ר דוד בנו

כתובת: אברהם יאיר שטרן 43, הוד השרון
כתובת נוספת: בן יהודה 95, תל אביב - יפו
שפות: עברית

אודותי

אני מאמין גדול ביכולת של כל אחד ואחת לעשות שינוי פנימי שמוביל לשינוי במציאות.

אני מזמין אותך למסע. לדרך אמיצה של התבוננות לתוכך פנימה.

חלק מהותי מהסבל שאנו חווים בחיים מגיע ממקור פנימי. היטיב לתאר זאת בערוב ימיו מרק טווין באומרו ״חיי היו מלאים באסונות איומים שרובם מעולם לא התרחשו״.

אחת הדרכים להתמודד טוב יותר עם סבל נפשי, תקיעות, או מצבי חיים קשים היא טיפול. במסגרתו נלמד להכיר את עצמינו טוב יותר.

מהו טיפול?

טיפול הוא דרך. יש הרבה דרכים לעזור לעצמנו לייצר את המחשבות הנכונות כדי להניע את עצמנו לקראת המקום שבו אנחנו מרגישים טוב יותר.

זאת יכולה להיות שיחה עם חבר, או עם בן או בת הזוג. זה יכול להיות גם ספר שנקרא, או סרט, או תוכנית טלוויזיה, או אפילו פוסט בפייסבוק.

מה מפריד בין הצורך שלנו, היומיומי כל כך, לעודד את רוחנו, לבין הצורך בטיפול? מתי הצורך הזה -לדבר עם מישהו ולקבל הקשבה הוא רגעי, ומתי יש צורך בליווי של איש מקצוע?

ואם ברוב המקרים סיוע של איש מקצועי וכל בכל מקרה לעזור, מה בכל זאת מבדיל בין מי שהולך לטפל בכך לבין מי שלא?

אני מאמין שההבדל טמון ברצון שלנו למשהו אחר, ברגע הזה שבו אנחנו מבינים שזה יכול להיות אחרת.

חשוב להבין שלא תמיד אנחנו יודעים לגמרי מה מפריע לנו. מספיקה התחושה שמשהו לא מסתדר, שיכולה להוביל למועקה פנימית מטרידה. התנגשויות חוזרות ונשנות שלנו עם אותם קשיים במסגרות שונות יוצרות פעמים רבות תסכול. לעיתים זה מוביל גם לירידה בערך העצמי- אנו שואלים את עצמינו- למה זה תמיד קורה לי? למה תמיד אחרים מגיבים בצורה כזו אלי? למה אני מרגיש כל כך מתוסכל? כל כך לא מובן? למה הכל פשוט לא הולך?

האומץ ללכת לטיפול הוא האומץ להגיד לעצמינו - אנחנו לא מקבלים את זה כחלק בלתי נפרד מאיתנו. אנחנו רוצים יותר. משהו יכול להיות אחרת.

חשוב מאוד לבחון את החיבור עם המטפל. לזכור תמיד שהמטפל אינו כל יכול ואינו יודע הכל. הוא רק שם איתנו לנסות להתבונן ברצון הפנימי שלנו, במה מפריע לנו להגשים ולשמוע אותו. לעזור לנו להכיר את עצמנו יותר, לחיות עם כל החלקים שבנו יותר בשלום, ומתוך הקבלה הזו גם לדעת לזהות מה יוביל אותנו לשינוי שיעלה את רמת החיים שלנו, בכל צורה שנבקש לחיות.

טיפול הוא הזמנה להתבוננות ולהגשמה, להקשבה מרגשת לעצמינו, ולהנעת תהליכים.

אני מאמין שעלות הטיפול צריכה להיות במחירים שווים לכל נפש והוגנים, על מנת שיהפכו לנחלת הכלל ולא רק למי שידו משגת מבחינה כלכלית. לצערי, עלויות הטיפול במגזר הפרטי מרחיקות אותו מאנשים רבים המתעניינים בטיפול, או הזקוקים לו. 

טווח המחירים שלי נע 200-250 ש"ח לטיפול.

השכלה אקדמאית והכשרה

תואר שני MSW בעבודה סוציאלית במסלול טיפולי, אוניברסיטת תל אביב.

בית הספר לפסיכותרפיה של מכון אדלר.

תואר שני בלימודי מידענות, אוניברסיטת בר אילן.

.Ph.d במדעי הרוח, אוניברסיטת בר אילן.

תואר ראשון בהיסטוריה של המזה״ת ואפריקה, אוניברסיטת תל אביב.

ניסיון מקצועי

אני מגיע לעולם הטיפול לאחר קרירה ארוכת שנים באגף המודיעין של צה״ל.

אחרי דוקטורט במידענות ושנים של עשייה בעולמות תוכן שונים, קיבלתי את הכשרתי כמטפל בתכנית התלת שנתית בבית הספר לפסיכותרפיה של מכון אדלר ומסגרת לימודי הסבה לתואר שני בעבודה סוציאלית באוניברסיטת ת״א.

במסגרת הלימודים עברתי הכשרה מעשית בפסיכותרפיה במרפאת החוץ של המרכז לבריאות הנפש שלוותה וביצעתי פרקטיקום ב׳בית סוטריה׳ בירושלים, בית מאזן, המהווה חלופה אשפוזית לנפגעי נפש.

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד