תפריט נגישות

אודות

שמי רותם קרן, אמא ל-3, גרה בתל אביב, אוהבת ללמוד ומשתדלת לחתור ליצירת איזון בחיי סביב משפחה, קריירה, חיי חברה, פנאי והתפתחות אישית.

באופן דומה גם בתחום המקצועי מצאתי את עצמי מרחיבה את ארגז הכלים דרכו אני מתבוננת בתהליך הטיפולי באופן שמאפשר לי ליישם טיפול אינטגרטיבי ורחב. כיום אני חשה שטיפול נכון הוא זה שמותאם לכל אדם באופן אינדיבידואלי בהתאם לצרכיו, לאישיותו ולנסיבות חייו.

הקשר הטיפולי לתפיסתי מתקיים ב"גובה העיניים" ומבוסס על אמון, שיתוף וכיבוד רצונותיו של האדם תוך התייחסות למציאות חייו על כל היבטיה. טיפול לתפיסתי רצוי שיהיה מוגדר ומושתת על תכנית טיפולית משותפת אך לצד זאת גם גמיש ודינמי ולכן מתאים למטרות וצרכים משתנים. מעבר להקשבה לחוויה הרגשית שעולה בחדר הטיפולים, אני מאמינה בהכוונה לדפוסי התמודדות מסתגלים בתחומי החיים השונים וביסוס קשרים בין-אישיים מספקים. אני שואפת לטיפולים קצרים במטרה לקדם יציאה לדרך עצמאית אשר הינה גמישה יותר ומחוברת לערכים ומטרות אישיות.

השכלה אקדמאית והכשרה

ניסיון מקצועי

לאורך שנותיי כמטפלת התמחיתי בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) בהפרעות חרדה על גווניהן השונים, דיכאון ובעיקר עבדתי רבות  עם הסובלים מהפרעות טורדניות-כפייתיות (OCD).

במקביל לכך המשכתי להתמקצע בעולם הנוירו-שיקומי בו התמקדו גם לימודי התואר השני שעשיתי ולאורך השנים עבדתי עם נפגעי ראש, חולי פרקינסון, אפילפסיה וערכתי אבחונים נוירופסיכולוגיים רבים.

בשנים האחרונות אני עובדת עם אוכלוסיית הסובלים מתסמונות כאב ובעיקר עם פיברומיאלגיה ומקיימת טיפולים פרטניים וקבוצתיים בדגש על מיינדפולנס, עבודה עם מחשבות ושינוי דפוסי התנהגות.

מאמרים

Kalanthroff, E., Anholt, G.E, Keren, R. & Henik, A. (2013). What Sould I (Not) Do? Control Over Irrelevant Tasks In Obsessive-Compulsive Disorder Patients. Clinical Neuropsychiatry, 10, 3, Suppl. 1, 61-64.

חברות באגודות וארגונים

איט"ה- האגודה הישראלית לטיפול קוגניטיבי-התנהגותי

הפ"י- הסתדרות הפסיכולוגים בישראל

האגודה הישראלית לפסיכוסומטיקה

הליגה הישראלית למניעת אפילפסיה

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד