תפריט נגישות
חיפוש

אודות

שמי חגית זריף, פסיכותרפיסטית ומטפלת באומנות.

הפניות לטיפול אצלי הן בתחומים של קשיים בקשר הורה-ילד, קשיים חברתיים, משברים על רקע שינויים, פרידה או אבדן, התמודדויות עם שאלות של שייכות, משמעות, הגשמה עצמית, חווית תקיעות, דימוי עצמי נמוך, נטייה מינית ומצוקה על רקע דיכאון, וחרדות.

גישת הטיפול פסיכודינמית, והיא משולבת לפי הצורך, בכלים מהטיפול הדינמי הממוקד, מהטיפול בהבעה יצירה ומשחק, ובטכניקות CBT.

בשלב התחלתי ישנה היכרות וביסוס אמון וכשמתבסס הקשר הוא זה שמהווה את  המקום הבטוח, שבו אפשר להניח, לעכל ולהבין את הקשיים המכבידים, וליצור הבנות ואפשרויות חדשות להתמודדות.

השינויים מתרחשים באופן תהליכי, גם דרך החוויה והאמנות וגם דרך הרחבת המודעות לקיים, לקשיים, לאפשרויות לחשוב ולהבנה  אותם, וכך מתגלות אפשרויות חדשות בהן ניתן להגיב. עם השינויים מגיעות, גם תחושת ההקלה וגם עליה בתחושת השליטה בחיים.
 
המרכיבים החשובים להתקדמות התהליך הטיפולי, הם קודם כל המוטיבציה שלנו ליצור איזשהו שינוי, ושנית הנכונות לבטא ולתת מקום למה שבתוכנו בסביבה שאינה ביקורתית, ויש בה, אמפתיה, חמלה, יכולת הקשבה, אהבת האדם באשר הוא, אופטימיות, ויצירתיות.

השכלה אקדמאית והכשרה

בוגרת המסלול התלת שנתי ללימודי פסיכותרפיה דינמית ממוקדת למבוגרים, ילדים ונוער של יישומים קליניים.

תואר ראשון במדעי ההתנהגות במסלול האקדמי המכללה למנהל.

תואר שני  בטיפול בהבעה ויצירה עם התמחות באמנות חזותית, באוניברסיטת לסלי בישראל – AIPI.

השתלמויות נוספות:

טיפול קוגנטיבי- התנהגותי ( CBT), עבודה עם ילדים בסיכון, טיפול במשחק, הפרעות נפשיות, הסמכות ההורית, כישורי חיים לילדים ונוער, שליטה בחיים- בחירה והתמודדות, אתגר גיל ההתבגרות, אבל ואובדן

ניסיון מקצועי

מטפלת במבוגרים ומתבגרים באמצעות תרפיה באומנות ופסיכותרפיה בגישה הפסיכודינמית הממוקדת, בקליניקה פרטית בצפון תל אביב.

בעלת ניסיון של 10 שנים עם האוכלוסיות השונות.

מטפלת לאורך השנים במגוון רחב של מטופלים, מבוגרים נוער וילדים, במסגרת המרפאה לבריאות הנפש, במסגרת משרד החינוך ובמסגרת פנימיה. כיום: עובדת בקליניקה פרטית בצפון תל אביב, ומטפלת במסגרת משרד החינוך.

חברות באגודות וארגונים

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד