תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

גיליון 3/21 - איך להתגרש נכון?

 • 20/1/2021

  גירושים ופרידה בתוך תא משפחתי היא חוויה מפחידה ומורכבת. הרגשות הנלווים להחלטה להתגרש הם לרוב סוערים ולכן יכולים לייצר מתח מול הצורך לגונן על הילדים שלנו ולשמור עליהם מהנושא. אז האם יש דבר כזה בכלל "להתגרש נכון"?

 • גירושין הוא תהליך מורכב מבחינה רגשית, משפחתית, כלכלית, חברתית (ולעיתים משפטית) המשפיע על כל תחומי החיים ונוגע לאחד מכל שלושה זוגות נשואים בישראל. מה מוביל זוגות נשואים להתגרש? כיצד תקופת הקורונה הנוכחית עשויה להשפיע על התופעה? איך מתגרשים "נכון"? ובמקרה שיש ילדים בתמונה, כיצד מומלץ לתווך להם את הנושא? מהו תהליך של גישור? במה הוא שונה מטיפול וכיצד הוא יכול לסייע לצלוח תהליך מורכב זה? כל אלו ועוד בשיחה הבאה, כאן באולפן בטיפולנט.

  למאמר המלא >>


 • כשאמא ואבא נפרדים: השפעות גירושים על ילדים ומתבגרים

  גירושים, ללא תלות בגילו של הילד, הם לרוב חוויה מטלטלת ועוצמתית. במרבית המקרים, הגירושים מייצרים מצבים בהם הילד לא יכול להיות בקרבת הורה אחד מבלי להתרחק מההורה השני, דבר אשר עשוי להוביל לתחושה של "בחירה" מתמדת בין שני ההורים.

  למאמר המלא >>


 • איך להקל על ילדים להורים גרושים בעידן הקורונה?

  על רקע מגפת הקורונה, זוגות גרושים רבים, גם כאלו שיש להם סידור קבוע לגבי ההורות המשותפת, מדווחים על קשיים בנוגע להסדרי המשמורת של הילדים. מתחים רבים עשויים לנבוע מהקונפליקט שבין הרצון לספק את הצורך של הילדים במעורבות של שני ההורים בחייהם, לבין החששות הבריאותיים הנלווים למעבר בין שני בתים שונים בתקופת הקורונה – נסיעות מרובות, וחשיפת הילדים ובני המשפחה האחרים לאנשים רבים.

  למאמר המלא >>


 • להתגרש ולהשאר הורים

  גירושין הם אירוע דרמטי ומטלטל עבור ילדים, אך התנהלות הורית נכונה ושיתוף פעולה בין ההורים מצמצמים באופן משמעותי את ההשפעות השליליות הפוטנציאליות. ד"ר דניאל גוטליב, פסיכולוג קליני ומטפל משפחתי וזוגי, מציע כיצד ליצור שיתוף פעולה הורי גם לאחר הגירושין.

  למאמר המלא >>