תפריט נגישות

Career Coaching - אימון קריירה

קריירה. כמה זמן, אנרגיות ומשמעות היא ממלאת בחיינו כיום, בחברה המודרנית. הקריירה בה אנחנו בוחרים כבר מזמן אינה רק מקור פרנסה הנועד לספק את צרכינו החומריים, אלא סמל סטטוס, ייעוד ומקום בו אנו יוצרים קשרים חברתיים ומבלים כשליש מהיום (במקרה הטוב...). באופן טבעי, המקום המשמעותי שממלא התחום התעסקותי בחיינו מביא רבים מאיתנו לחתור להשגת קריירה מצליחה, מספקת ומשמעותית יותר. אימון קריירה הוא שיטת ייעוץ אשר פותחה במטרה לסייע בהגשמת יעדים אלו.

אימון קריירה- למי ומתי?

אימון אישי הוא תהליך ייעוצי קצוב בזמן אשר מטרתו לסייע למתאמן להגשים יעדים שהציב לעצמו בהיבטי חיים שונים. כחלק מכך קיימים מגוון סוגי אימון. למשל, אימון זוגי למערכות יחסים, אימון קשב וריכוז למתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז לסוגיהן, אימון בריאות לעידוד פעילות והתנהלות בריאותית ועוד. אימון קריירה הוא סוג אימון ספיציפי אשר מכוון לסייע למתאמן בתחומים שונים הנוגעים להיבט התעסוקתי. אימון קריירה יכול להתאים לך במקרים הבאים:

  • את/ה מעוניינ/ת בשינוי קריירה אך מתקשה "לעשות את הצעד" ולשנות כיוון
  • את/ה עומד/ת בפני שינוי סטטוס במסגרת הקריירה שבחרת: פתיחת עסק או הרחבתו, מעבר מעבודה כשכיר/ה לעבודה כעצמאי/ת, קבלת תפקיד ניהולי
  • אינך מרוצה מהישגיך בתחום הקריירה ואת/ה חש/ה שיש לך פוטנציאל לביצועים והישגים גבוהים יותר
  • נוצר בחייך מצב של חוסר איזון בין קריירה לחיים הפרטיים/משפחתיים: העבודה באה על חשבון מציאת זוגיות, משפחה וכד' או להיפך- שקעת בחיים המשפחתיים ואת/ה מתקשה להתחיל או לחזור לקריירה שלך
  • את/ה מרגיש/ה שחסרות לך מיומנויות שיכלו לשפר את תפקודך או תנאיך בעבודה- קשיים ביחסים בין אישיים, נטייה לדחיינות, קושי בניהול זמן, היעדר אסרטיביות

אימון קריירה- התהליך בדרך לשינוי

אימון קריירה, בדומה לאימון מסוגים אחרים, מבוסס על ההנחה כי הכוחות, היכולות והפתרונות לשינוי מצויים בך עצמך.

במהלך אימון קריירה המאמן יסייע לך בהגדרת מטרת העל ובזיהוי תתי יעדים אשר יקדמו אותך אל המטרה. כחלק מתהליך זה, יזוהו מכשולים הנוגעים לשיקולים חיצוניים (מחויבויות, שיקולים כלכליים, תגובות הסביבה) ולעכבות אישיות (חוסר ביטחון, היעדר אסרטיביות, חששות) והמאמן יסייע לך לאתר פתרונות ואסטרטגיות התמודדות יעילות. כמו כן, אימון קריירה יספק לך הכוונה במשימות ואתגרים ספיציפיים בדרך אל היעד, ככתיבת קורות חיים, הכנת מצגות, ניהול מו"מ על שכר וכן הלאה.

אימון קריירה מתנהל בדרך כלל במסגרת של מפגשים שבועיים אשר בכל אחד מהם מוגדרות המטרות לשבוע הקרוב ובמהלך השבוע ניתן לשמור על קשר מיילי או טלפוני במטרה "לשמור את היד על הדופק" סביב ביצוע המטלות.

אימון קריירה- לכל אחד?

טכניקת האימון, על אימון קריירה הכלול בה, מיועדת לאנשים בריאים ומתפקדים אשר זקוקים ל"דחיפה", הכוונה וליווי כדי לשפר את הישגיהם האישיים. אימון קריירה אינו מהווה תחליף ליעוץ או טיפול ואינו ניתן על ידי אנשי מקצוע בעלי ידע בתחומים אלו. לכן, אימון קריירה אינו מתאים לאנשים המתמודדים עם קשיים כרוניים בתחומי חיים מקיפים, לאנשים אשר קשיי הקריירה שלהם נובעים מקשיים רגשיים (למשל, דיכאון או חרדות המגבילים את התפקוד התעסוקתי) או לאנשים המתמודדים עם קשיים חברתיים משמעותיים. במקרים אלו יש צורך בטיפול על ידי איש מקצוע- אימון קריירה למי שאינו מתאים לו יכול ליצור חוויה קשה של תסכול, החמצה וכישלון. לעיתים, אימון קריירה יוכל להחליף או להתווסף לטיפול מסוג פסיכותרפיה לאחר שקשיים רגשיים מסוימים יפתרו. במידה ויש לך ספק לגבי התאמתך לאימון קריירה, מומלץ לפנות לקבלת חוות דעת לאיש מקצוע טיפולי (למשל פסיכולוג קליני, עובד סוציאלי קליני או פסיכותרפיסט) ורק לאחר מכן לקבל החלטה לגבי שיטת היעוץ או הטיפול המתאימה לך.


אנשי מקצוע בתחום

אימון עסקי