תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י משה ב - 21/07/2023 21:38:38

היי...

אני שוכר דירה כבר כמה שנים, והמחיר שלי הוא טוב ולא עלה בשנים האלה
    אני כן יודע שבכל הארץ המחירים של השכירות כן עלו, אולי אפילו עלו מאד

הדירה שלי נוחה, באיזור טוב בנוסף למחיר

אבל... יש בדירה קיר שהחל בו התפוררות קלה, וניסינו לסדר את הקיר אך אין אנו יודעים מה גורם להתפוררות שמתקדמת בקצב מסויים ודי איטי

אולי חלחול של מי תהום מאחרי הקיר או צינור שאין לנו דרך לדעת ניסינו

בתחושה שלי יש לחץ, ותחושת קשב נורא חזקה לקיר, לבדוק אותו קבוע, אם התקדם ההתנפחות של נקודות בקיר וכו

רק להסביר הקיר לא יתמוטט , וגם זה לא בכל הקיר, וכמובן לא בכל הבית
    רק אולי משהו כמו גודל של כף יד פתוחה זה בעיקר האיזור שמתנפח, ומתפורר כל פעם קצת יותר

בהרגשה שלי זה כמו סרטן ח"ו ... שאתה יודע שמשהו לא תקין ושאתה על זמן מוקצב

רק שזה לא בפן הבריאותי

אלא לדדליין , שגם אותו קשה לי להכריע מתי, אצטרך לעקור משם, ולעבור לאיזור אחר

וכאמור, השוק של הדירות מאד יקר, איזורים לא טובים, ואף אחד לא הבטיח לי שלא יהיה שם קיר מתפורר אחר, או תמא 38, או בעיות צנרת/ ביוב

וזה תחושת מועקה כזו, מעין מחנק בגרון ולחץ

לפעמים קל לך יותר להיות במצב מסויים, כאשר אתה יודע שתרצה לעזוב אתה יכול ויש אופציות

במקרה פה אני מרגיש שיש לי רצון כלכלי להשאר עוד ועוד בדירה הזו, כי כאמור המחירים עלו מאד

יש לי למשל חברים, חלק מהם מעשנים כבדים ואני חושב שלהם זה לא היה מפריע

ולפעמים הייתי רוצה שקט כמו שלהם בראש , אם זה באמת שקט

אז כאמור הקשב שלי לשם... בצורה אולי קצת חרדתית, לבדוק אם מתקרב לשם ומרחרח אם יש ריח, או לאמוד בדיוק כמה הקיר התנפח או התקדם בהתפוררות

ושוב, יש דירות שאנשים גרים בהם, שהם מתפוררות, מטונפות, ללא מקלחת טובה, ואנשים גרים שמה

הייתי רוצה שיהיה בי את השקט להיות פחות חרד , ולקבל מה שאעשה לבסוף באופן מחושב וקר

תשובה: דירות יקרות להשכרה ופשרות
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 25/07/2023 21:35:30

שלום משה.

נשמע מדבריך שהקושי שאתה מביא אינו נוגע רק לדילמה הספציפית לגבי הדירה, אלא גם להתמודדות רחבה יותר עם תחושות של חרדה וקושי בקבלת החלטות. לאור זאת, אני מציעה לגשת להתייעצות ראשונית אם פסיכיאטר או רופא משפחה שיוכלו להציע חוות דעת ראשונית על מצבך, ולכוון אותך לגבי עזרה מקצועית רלוונטית.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין
שנהב שטיין

שנהב שטיין

תל אביב - יפו
ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
דפנה מטרי