תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י עמית ב - 29/12/2021 18:34:32

שלום וברכה,
    ארצה לתאר מוטיב של בריחה וטשטוש שחוזר אצלי בחיים. אני מנסה להבין את המשמעות שלו, מהיכן הוא נובע וכיצד להתמודד איתו.

במצב של תסכול עמוק/רגושת קשים, כעס מאד חזק - רגשות שיפגשו אותי בדרך כלל רק במרחב הזוגי (גם כשיש רגשות כאלה מחוץ לנישואין זה קליל, בר שליטה וחולף מהר). במצבים האלה אני חווה סוג של פחד כזה, שם אני בורח ל'פורנו'.
    כעת אדגיש - באופן כללי אני לא רואה פורנו בכלל, לא מאמין בזה, לא אוהב את זה, גם מבח' ערכית וגם מבח' רגשית. זה לא משהו שהוא חלק מהחיים שלי במובן הרגיל שלהם.
    במצבים האלה (אחת לכמה שבועות/חודשים) אני מרגיש פחד מלהתמודד ואני צופה בפורנו (לעיתים כמה פעמים ברצף).
    לאחר מכן אני חווה הקלה ובמקום הרגשות שהיו לפני כן מגיע דכדוך וקצת חולשה.
    אציין שגם כאשר הייתי צריך להסתגל לעובדה מאד קשה לעיכול, עד כמה אשני זוכר, שוב - בהקשר זוגי - זה חזר על עצמו.
    תודה רבה מראש!

תשובה: בריחה וטשטוש
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 02/01/2022 23:43:26

שלום עמית.

נשמע מדבריך שאתה מזהה באופן רגיש ומפוכח כי לב העניין אינו הפורנו אלא הקושי בהתמודדות עם חוויות רגשיות מסוימות ובפרט בתחום הזוגי, בו אולי יש "סיכון" גבוה יותר בחיבור לרגשות של כעס, חרדה, כאב, אכזבה ועוד. מאחר שכך, יתכן וכדאי לשקול פנייה אל טיפול פסיכולוגי בגישה פסיכודינמית בו תוכל לעבד את מקור הקשיים, ולפתח את היכולת לתקשר עם היבטים נפשיים מסוימים. פיתוח יכולת זו יכול לסייע בהתמודדות עם היבטים רגשיים ספציפיים ולהקנות מיומנויות טובות יותר בניהול העולם הפנימי והמרחב הבין אישי.

ליטל

תוכל למצוא כאן רשימה של מטפלים שמתמחים בטיפול פסיכודינמי להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

יזהר עירון

יזהר עירון

תל אביב - יפו
עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו
הילה ברנר

הילה ברנר

תל אביב - יפו
נועה ארנטל

נועה ארנטל