תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י בנימין ב - 28/12/2021 22:46:46

שלום,
    אני בן 23 , הרגשות החיוביים שלי כמו רגש של שמחה או רגש של אהבה ''לא פעילים'' לא מדובר שיש עצב על דרך ככל (למרות שיכול להיות עצב וכעס כמו כל אדם תלוי לפי החיים מה קורה ) כלומר המצב הוא נייטרלי ,אני מתפקד רגיל, מדבר עם כולם וכו' כלומר מבחינת תפקוד רגיל אפילו בעבר עבדתי תקופה במלצרות כך שהיחסי אנוש שלי טובים רק בפנימיות אני יודע שרגשות אהבה ושמחה ''לא מופעלים'' אני יכול להשתתף באירוע וכולם רוקדים ושמחים ולא ארגיש כלל כלל אפילו התעוררות של שמחה אלא נייטרלי (לא עצב) וכן על זה הדרך בעוד דברים שלמרבית האנשים יש שמחה פנימית תמידית ובנוסף השמחה מתחזקת כאשר עושים דבר שמשמח או נמצאים עם אוהב וכו' לי אין דבר זה כלל
    אשמח לשמוע ראשית מה שם הדבר זה ועד כמה זה מצוי וכן על טיפול מתאים ואם יש כמה טיפולים אשמח לשמוע מה הם ומה יותר עדיף והאם זה טיפול שודאי יעבוד ואם אתם גם מפנים למומחים זה יהיה מצויין

תודה רבה

תשובה: רגש חיובי לא פעיל
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 02/01/2022 23:38:54

שלום בנימין.

נשמע מדבריך שגם אם אינך חווה סבל או עצב "מובהקים" אתה חווה מצב רגשי לא פשוט של מעין "קפאון" וחוסר יכולת להתחבר לתחושות המחברות לחיים כמו הנאה, התרגשות, שמח וכד'. מצב מסוג זה עשוי לנבוע ממגוון גורמים- רמה מסוימת של דיכאון, ניסיון להתגונן מפני היבטי חיים מאיימים, קושי בעיבוד העולפ הפנימי-רגשי ועוד. במרבית המקרים, טיפול פסיכולוגי מסייע בזיהוי הגורמים למצבים רגשיים מסוג זה ועם הזיהוי והעיבוד חלים הן הקלה והן שיפור של היכולת להיות במגע עם מצבים רגשיים ובין אישיים שונים. לאור זאת, ממליצה לפנות אל טיפול פסיכודינמי. תוכל לחפש באינדקס אנשי המקצוע של 'בטיפולנט' מטפלים רלוונטיים בהתאם לאזור מגוריך.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
הילה ברנר

הילה ברנר

תל אביב - יפו
נדב כרמון

נדב כרמון

תל אביב - יפו
מיתר מידן אלוני