תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י עינת ב - 28/05/2021 23:50:08

אני בחורה רגישה מאד, הרבה יותר מהנורמה.
    לאמי יש חסם רגשי כלשהו והיא אף פעם לא הייתה מסוגלת לתת לי מענה רגשי או קשר קרוב (למדתי ממנה להאשים את עצמי על כל דבר רגשי קשה שעברתי, לא הבנתי את רגשותיי, לא יכולתי לדבר עליהם, היא תמיד הגיבה בהתרחקות וביקורת על כל רגש קשה שחוויתי)
    כל חיי רציתי קירבה אמיתית לבני אדם אבל לא היו לי כלים
    כעת כבוגרת גם כשאני מנסה להגשים את עצמי אני נופלת הרבה פעמים בסיטואציות קבוצתיות למצבי קיצון, לחץ, חרדה, אמפתיה מוגברת, האשמה עצמית, ערך עצמי נמוך ועוד.
    האם אי פעם אוכל להתגבר על בעיות הילדות? נראה שאני לא מצליחה וכל פעם רק מגלה עוד ועוד קשיים ונדבכים בילדות שהיו בעייתיים
    (ההורים שלי מכחישים הכל ואומרים שאני סתם מאשימה, מה שמקשה יותר על קבלת הבנה ובהירות לעניין)

תשובה: הזנחה רגשית ותופעות כמבוגרת
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 31/05/2021 16:08:40

שלום עינת.

שינוי וצמיחה נפשית אפשריים כמעט תמיד. מאחר ואת מתארת קושי משמעותי, כאב וחוסר בכלים ויכולות אשר יאפשרו לך לנהל חיים וקשרים מספקים מבחינתך, אני מציעה לפנות אל טיפול פסיכולוגי בגישה פסיכודינמית אשר יסייע לך בעיבוד אירועי העבר והאופן בו הם והיבטים אחרים עיצבו את נפשך ויכולותייך הרגשיות והבין אישיות. מתוך עיבוד זה, אני מאמינה כי תוכלי גם לשנות ולהשתנות.

ליטל

תוכלי למצוא כאן רשימה של מטפלים שמתמחים בטיפול פסיכודינמי להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן
טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
פז חיט

פז חיט

כפר סבא
חגית בר

חגית בר