תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י לי ב - 08/04/2021 11:06:11

שלום,
    אני מעוניינת להתחיל תהליך, לנסות לחדד עבורי ולהאיר את המקומות שאני צריכה לשנות /לחזק בכל הקשור למקצוע , תעסוקה, כיוון תעסוקתי. לא בטוחה האם עליי לגשת לתהליך של אימון או תהליך של טיפול פסיכולוגי.

תודה.

שלום לי.

קשה לי להתרשם על סמך הדברים שתיארת מה יכול להתאים לך יותר אך באופן כללי אפשר להצביע על מספר הבדלים. אימון מיועד לחיזוק היבטים נקודתיים כדי לשפר את התפקוד התעסוקתי, ומתאים למי שיאנו חווה קושי או בלבול רחבים מאוד, אלא ספציפיים. למשל, איך לשפר ביצועים, לפתח נישות ספציפיות וכן הלאה. ייעוץ תעסוקתי אצל פסיכולוג תעסוקתי יציע מענה רחב יותר לשאלות שעולות סביב בחירות קריירה ומתאימות כאשר יש תחושה של בלבול, קושי בבחירה או קושי בהתארגנות הכללית סביב הנושא התעסוקתי. טיפול פסיכולוגי "רגיל" הניתן אצל פסיכולוג קליני או פסיכותרפיסט, מתאים כאשר הקושי בבחירת כיוון קריירה ומימושו נובע מקשיים רגשיים/בין אישיים. למשל, דימוי עצמי נמוך או חרדה הפוגעים בתפקוד ומביאים להימנעות מצעדי קריירה חיוניים, קשיים בין אישיים המונעים תפקוד תעסוקתי תקין, תחוש כללית של בלבול והיעדר הבנה של העצמי אשר מונעת קבלת החלטות ובחירות וכן הלאה. 

לא תמיד ההבדלים ברורים וחד משמעיים, אך מקווה שכיוונים אלו יסייעו לך להתמקם,

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

שנהב שטיין

שנהב שטיין

תל אביב - יפו
נועה ארנטל

נועה ארנטל

תל אביב - יפו
טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו