תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אמיר ב - 22/03/2021 18:51:50

אני במערכת יחסים כבר 7 וחצי שנים והיא פרק של שנינו...אנחנו לא נשואים ללא ילדים משותפים..באוגוסט 2020 גיליתי שהיא בגדה בי ברומן של שנה כולל מפגשים וגיליתי שהייתה בקשר עם עוד גברים ..כמובן עזבתי לפרק זמן של כמה שבועות ואז חזרתי לבקשתה לנסות ואז גיליתי שוב שקרים עזבתי לכמה שבועות ושוב פנתה אליי שאחזור ומביעה חרטה..ואז גיליתי שוב שקרים ולא עזבתי אמרתי אתמודד ונראה מה יהיה בנתיים אני לא מצליח להתגבר ולא חושב שמגיע לי להתמודד עם זה דרך אגב התגרשתי בפעם הראשונה בגלל בגידה ובת זוגתי ידעה מה עברתי אז..לכן לקבל ממנה שוב בגידה זה אוכל אותי...השאלה היא שהראש אומר לעזוב אותה ולא להסתכל אחורה ..ואיפשהו אני תקוע בקבלת ההחלטה וגם שקיבלתי היא הצליחה לערער אותי שאשאר ולהתגבר ביחד כי היא לא רוצה להפסיד אותי...השאלה מה עושים???לא מרגיש שלם איתה לא מאמין בה כמו בהתחלה וחושש שנתגלו דברים נוספים שיפגעו בי שוב בעתיד...ואולי היא לא אוהבת כמו שאומרת אלא רק רוצה שהסיפור ירגע...אשמח לתשובה..תודה

תשובה: זוגיות אחרי בגידה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 24/03/2021 16:57:16

שלום אמיר.

אתה מתאר כי נושא הבגידות וחוסר האמון מלווה אותך בשתי מערכות יחסים משמעותיות, ואת הפער בין "הראש" שאומר לך להתרחק מסוג זה של יחסים לבין "הלב" שלא מאפשר לך לוותר על האהבה ועל הסיכוי לשינוי ותיקון. במרבית המקרים, דפוס קשר פוגע שחוזר על עצמו מעיד על אזור נפשי לא מודע וחסר מילים אשר בא לידי ביטוי בבחירת יחסים אלו- הנפש מנסה לתת מילים לתוכן נפשי כלשהו, לחוווית יחסים מסוימת, ועושה זאת דרך "היתקעות" בקשרים המכאיבים. לאור זאת, אני מציעה לפנות לטיפול פסיכולוגי בגישה פסיכודינמית בו תוכל להבין יותר לעומק מדוע ואיך אתה מוצא את עצמך בסוג כזה של יחסים. עיבוד מסוג זה יכול לשחרר אותך לבחירת וניהול הקשרים הזוגיים באופן מיטיבי יותר.

ליטל

תוכל למצוא כאן רשימה של מטפלים שמתמחים בטיפול פסיכודינמי להתייעצות ובחינת טיפול.

אנשי מקצוע ומכונים

טל יהודה

טל יהודה

רעננה
חגית בר

חגית בר

ראשון לציון
עמירה איתיאל

עמירה איתיאל

תל אביב - יפו
עדי אלחדף

עדי אלחדף