תפריט נגישות

פורום פסיכולוגיה

 • נכתב ע"י טל ב - 11/01/2021 10:42:13

  היי, קוראים לי טל אני תכף בת 25, אני בן אדם נורא שמח בדרך כלל, אופטימי, מרימה אנשים סביבי ותומכת.
  בשנה שנתיים האחרונות אני סובלת ממה שלדעתי מרגיש כמו דיכאון וחרדה קלים.
  אני כרגע בשיא חיי, אני זמרת כותבת ויוצרת, התחלתי ללמוד ברימון בית הספר למוזיקה, מגשימה את החלום שלי מגיל 0,
  אבל נפשית אני במקום הכי נמוך שלי,
  אני לא ישנה טובה כבר יותר מידי זמן, אני עם כדורי שינה במרשם, אני בוכה כמה פעמים ביום, בלי שליטה, לפעמים ליותר משעה שעתיים של און אנד אוף עד שאני "ממלאה את החסר" לרוב זה באיזה סדרה מטופשת, לא התחלתי סדרה עמוקה כבר שנה, מעדיפה לראות גאנק או דברים הומוריסטים כדי לא להכביד על עצמי,
  הרגלי האכילה שלי משובשים לגמרי, יש ימים שלמים שיכולה לא לאכול ואז אוכלת בצורה מוגזמת, או ימים של אכילה מוגזמת פשוטו כמשמעו, לא מפסיקה.
  אני מרגישה שנאה ועצבים, תמיד, כלפי עצמי, העולם, אנשים.
  לא שולטת בעצבים שלי, יכולה להתפוצץ משטויות או לספוג ולשתוק על דברים שהכי אמורים לפוצץ אותי.
  מרגישה חסרת שליטה על הנפש שלי בגוף שלי, עושה מדיטציות במוזיקה, כותבת המון, מדברת עם חברות, עברתי לא מעט בחיים, דברים באמת מזעזעים, אבל מעולם לא השפיע עליי בצורה כזו, אני מרגישה שאני מאבדת את עצמי.
  תודה למי שיקרא ויגיב.
  מה שכן מרגישה צורך להוסיף לפני שמפרסמת, לאחרים אני מקרינה רק שמחה , אופטימיות וביטחון, הבעיה היא מול עצמי, כלפי עצמי, ביחס לעולם.. לא יודעת מה גורם לי ללבוש ככה מסיכה אבל אני ממש במקום לא טוב

  תשובה: סובלת מדיכאון וחרדה קלים
  נכתב ע"י ליטל פלג ב - 13/01/2021 08:25:50

  שלום טל.


  נשמע מדברייך שלצד הכוחות והחלקים המתפקדים ומלאי החיים, נפשך עדיין מתמודדת עם אירועי עבר או תכנים נפשיים אשר זקוקים לעיבוד, למקום בו אפשר יהיה לחשוב אותם ולתת להם מילים כך שלא יצטרכו להופיע כ"סימפטומם" של התפוצצויות, חרדה, חוסר שינה וכד'. במרבית המקרים, תחושות של חוסר שליטה בגוף, בתחושות ובתגובות קשורות בחלקים לא מודעים של הנפש אשר מבקשים לבוא לידי ביטוי- חשבי על כך כעל ניסיון של הנפש שלך לתקשר את מה שרשום בה אך עדיין לא מעובד ומגובש מספיק כדי לתת לו מילים וסיפור. לאור זאת, אני מציעה לפנות לטיפול פסיכולוגי בגישה פסיכודינמית בו אפשר יהיה לעבד, לחשוב ולהבין יותר את מה שקורה לך במסגרת קשר מיטיב ותומך.


  ליטל


  תוכלי למצוא כאן רשימה של מטפלים שמתמחים בטיפול פסיכודינמי להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים