תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י ענת ב - 04/06/2020 20:59:38

שלום רב.
    בקצרה.בת 48 ,חד הורית לשני ילדים.בן זוג 20 שנה.לא גרים ביחד.קשורים מאד,רגילים מאד.לא מסוגלת לראות את חיי בלעדיו על אף שהזוגיות מאד לא קלה.הוא מבוגר ממני ב 16 שנה ועקב כך ישנם המון פערים וצפיות מצדי שלא ניתנים לגישור.עקב כך אנחנו רבים המון.הוא פתאום מסתובב,ואז אני נאלמת.הוא מסוגל לא לדבר אחרי מריבה שבועיים ,ואז אני מצלצלת.חסר אינטלגנציה רגשית לחלוטין.הבעיה היא שכאשר זה קורה אני לא מתפקדת.יש לי התקפי חרדה,לחץ תמידי בחזה ובגוף,כאבי שרירים.אני כל הזמן בעמדת צפיה שהוא יצלצל.המתח גומר אותי פיסית.ממש התמוטטות עצבים.והדבר היחידי שמעלים את התחושות האלו הוא שאני מתקשרת ומדברת על ליבו ואנו חוזרים.יש לציין שאני טיפוס חרדתי מאד,יש לי התקפי חרדה בנהיגה אני לא טסה.עשיתי מלא טיפולי סי בי טי,שדי עזרו,אבל התחושות הנוראיות בעת ריב,על כך לא מצליחה להתגבר.שואלת ממה זה נובע?זה מרגיש כמו התעללות נפשית.על מה זה יושב אצלי?
    תודה רבה

תשובה: תגובה גופנית מוגזמת בעת מריבה עם בן זוג
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 05/06/2020 20:09:53

שלום ענת.

איני יודעת מה מקור הקשיים, אך נשמע מדברייך שאת מזה שמשהו לא עובד נכון: אינך מצליחה להביא לשינוי בדפוסי זוגיות מכאיבים ופוגעים, אבל גם לא לעזוב לטובת קשר מספק יותר. לאור זאת, אני חושבת שכדאי מאוד לפנות אל טיפול פסיכולוגי בגישה פסיכודינמית אשר יסייע לך לא רק להתמודד עם חרדה או קושי נקודתיים אלא להתבונן באופן מעמיק ומקיף בחוויתך הרגשית ובבחירותייך. במקרים רבים, טיפול פסיכולוגי מסוג זה מביא להקלה, מסייע בהתמודדות ומאפשר קבלת החלטות ועריכת בחירות אשר לוקחים את החיים למקום טוב ומספק יותר.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

לימור קופר

לימור קופר

פרדס חנה-כרכור
עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו
יובל קורן

יובל קורן

חיפה
חלי גאדג'