תפריט נגישות
חיפוש

פורום פסיכולוגיה

 • נכתב ע"י טל ב - 24/09/2019 11:36:38

  אני כרגע לא עובדת,לא מתנדבת אין לי שום מסגרת ואני קמה בבוקר עם חרדה מחוסר מעש אין לי הרבה מה לעשות עם עצמי. במשך היום אני מתחילה להרגיש יותר טוב אבל החרדות האלו מלוות בכאב ראש וסחרחורות. מה ניתן לעשות?

  תשובה: התמודדות עם חרדה בבוקר
  נכתב ע"י יעל ימיני ב - 25/09/2019 21:34:42

  שלום טל,


  מאחר ופתחת בכך שכרגע אינך עובדת או מתנדבת, ייתכן ואת מזהה כי חוויות חוסר המעש מייצרת אי שקט ואינה מיטיבה עבורך. במידה וזה המצב, אני מציעה שתנסי לייצר לעצמך פעילויות שונות. זו לא חייבת להיות עבודה. כפי שציינת, פעילות יכולה לכלול התנדבות, או לחילופין הליכה בים, ישיבה בבית קפה, הליכה לחוגים במתנס ועוד ועוד. פעילות לאורך היום ויציאה מהבית הינה גורם משמעותי בבריאות נפשית, ובמצב של חוסר מעש רבים האנשים שיחוו אי שקט. 


  במידה ויש קושי ביצירת פעילויות והחרדה ממשיכה, ייתכן וכדאי לפנות לטיפול נפשי על מנת לטפל בחרדה גם באמצעים פסיכולוגיים. על מנת להבין טוב יותר את התופעה, אני מציעה לך לקרוא עוד על חרדה/התקפי חרדה (מצורף לינק למעלה) וכן על שיטות הטיפול. הטיפול הנפשי בחרדה, בהנחה שזו הבעיה המרכזית ואין עוד בעיות רגשיות שדורשות מענה, הינו יחסית ממוקד וקצר מועד. תוכלי לקרוא בהרחבה עוד על טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) שהינו הטיפול המרכזי בהתקפי חרדה. 


  תרגישי טוב,


  יעל 

אנשי מקצוע ומכונים