תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י צחי ב - 10/04/2018 18:01:23

שלום לך,

נמצא בעשור החמישי  לחיי לאחר כמה שנים שסובל  מחרדה, שמתבטאת  בקושי דיבורי ,הוא הבעיה הכאובה ביותר ,ודיכאון פוסטראומתיים .
    ניסיתי  טיפול CBT ולאחר הפגישה השלישית הבנתי שזה לא יפטור את הבעייה לגמרי(גם לדעת המטפלת).  
    טיפול תרופתי רק החמיר את הבעיה.
    שמעתי על טיפול NLP שהבריא אנשים מהחרדה שלהם.
    הוצע לי להצטרף לכנסNLP"משנה חיים"ופותר בעיות כאלה ואחרות,שהוא כנראה מהווה מצגת לקורס/סדנתNLP שתיפתח בעקבותיו.

כפסיכולוגית וסיביטיסטית השאלות הבאות:

1.מה ההבדל בין טיפולCBT לNLP?
    2.האם טיפול NLP יוכל לפטור לי את סימפטום החרדה לעיל?
    3.האם יש אמת בפירסום "קסמיו"של טיפול ה-NLP בפתירת בעיות התנהגותיות וחרדתיות ולשפר את התוצאות בכל תחומי החיים כמו שהוצהר ע"י ממליצים של האירגון?
    4.האם את ממליצה על הטיפול מההבט הקליני מקצועי?
    5.אשמח לקבל הצעות נוספות שיעזרו לי  להתגבר על בעיות חיי שהוחמרו עם החרדה שהיא בעיה כאובה בפני עצמה והדיכאון.
    6.נמצא ממחקר שפעילות גופנית יכולה לשפר מצבי רוח ולהוציא מדיכאון.
    האם היא גם יכולה להתגבר על החרדה מהסוג שיש לי ועל הסימפטום?

אגב מעריך את עזרתך לאנשים בפורום.
    מקווה שתעזרי גם לי
    בברכה ובהערכה

שלום צחי. למען הגילוי הנאות- איני בקיאה ואיני עוסקת בשיטת ה-NLP, אך אנסה להשיב כמיטב הידע והניסיון שלי. NLP היא שיטה שנויה במחלוקת משני היבטים: ראשית, העדויות המחקריות לגביה (בניגוד לטכניקות טיפול אחרות) אינן חד משמעיות ואינן מגובות באופן מלא במחקר אקדמי שיטתי. שנית, מרבית העוסקים בתחום מגיעים מתחום האימון או מתחומים לא טיפוליים ולכן, למעשה, במרבית המקרים מדובר באנשים שאין להם ידע טיפולי בתחום בריאות הנפש ואף על פי כן הם מציעים טיפול בבעיות רגיות ונפשיות כמו דיכאון, חרדה, פוסט טראומה וכן הלאה. מעבר לכך, למרבה הצער בתחום בריאות הנפש אין "קסמים" בדרך כלל ולכן כדאי להתייחס בזהירות לשיטות טיפול המבטיחות העלמה של סימפטומים בן רגע, בוודאי כשמדובר בסדנאות אינסטנט למיניהן. מתוך הדברים שכתבת קשה לי להבין באופן מלא את מוקד הבעיה. אם מקור החרדה והדיכאון הוא הפרעה פוסט טראומטית, כדאי לפנות לטיפולים ממוקדי טראומה שיעילותם הוכחה במחקר כמו SE או SEE FAR CBT במידה וטרם אובחנת באופן שיטתי, אני מציעה לפנות לפסיכיאטר- גם אם אינך מעוניין בניסיון תרופתי נוסף- ולעבור אבחון שיטתי שיזהה את מקור הבעיה, ומשם יוכל לכוון אותך בבחירת הטיפול המתאים. חשוב גם לזכור שהעובדה שניסיון טיפולי אחד (פסיכולוגי או תרופתי) לא צלח אין משמעה שטיפולים אחרים לא יסייעו. כיום יש מגוון רחב מאוד של טיפולים פסיכולוגיים ותרופתיים, ולפעמים לוקח זמן למצא את ההתאמה הנכונה לכל מטופל. לכן, אני חושבת שכדאי לעבור אבחון מסודר ולהתקדם משם. בכל מקרה, אני ממליצה לוודא שאתה פונה לאיש מקצוע מוסמך בתחום בריאות הנפש- פסיכולוג, פסיכיאטר או פסיכותרפיסט המגיע מהתחום הטיפולי (עבודה סוציאית, טיפול באמנויות וכד'). ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

יזהר עירון

יזהר עירון

תל אביב - יפו
אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
עדי אלחדף

עדי אלחדף