תפריט נגישות

אודות

אני פסיכולוגית קלינית מומחית, בעלת נסיון של 25 שנים בטיפול במבוגרים בקליניקה פרטית. לצד העבודה הטיפולית מרצה ומדריכה אנשי מקצוע בתכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל אביב ובאיגוד לפסיכולוגית העצמי בלוד. 

במרכז עבודתי הטיפולית ההנחה כי למרות קשיים ומחסומים פנימיים שניצברו  לאורך חיינו, כאשר מתאפשרים בטיפול תנאים של  הבנה אמפתית עמוקה לחוויה האישית והייחודית של כל אחד מאיתנו, בכוחה של הנפש להגמיש דפוסים שבעבר הגנו עלינו  וכיום אינן מתאימים. להיות אנו עצמנו באופן מלא וחופשי יותר, וכן להתרחב כלפי הזולת. 

השכלה אקדמאית והכשרה

בוגרת התכנית ללימודים מתקדמים בתכנית פסיכולוגית העצמי והמעשה הטיפולי בתכנית לפסיכותרפיה, בית הספר לרפואה, אוניברסיטת תל אביב. 

בוגרת התכנית לפסיכותרפיה בבית הספר לרפואה, אוניברסיטת תל אביב וכן 

MA בפסיכולוגית קלינית באוניברסיטת תל אביב

BA בפסיכולוגיה קלינית ובתולדות האומנות באוניברסיטת תל אביב. 

ניסיון מקצועי

בעלת ותק של 25 שנה בטיפול במבוגרים בגילאים שונים במגוון קשיים כגון:  תחושות תקיעות ביצירת קשרים זוגיים, חווית דימוי עצמי נמוך, שאינה מאפשרת מימוש עצמי, התמודדות במצבי משבר, אובדן ופרידה,  תחושות דכאון, חרדה, התלבטות לגבי זהות מקצועית, התמודדות עם קשיי פריון, קשיים סביב הורות, וכן התמודדות עם קשיים שונים בגיל המבוגר. 

כמו כן, מרצה ומדריכה אנשי מקצוע בתכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל אביב למעלה מעשר שנים. בין הקורסים שהעברתי: "ההיסטוריה של הפסיכואנליזה", "מבוא לפסיכולוגית העצמי", "פסיכואנליזה התייחסותית". 

בשנתיים האחרונות חברה בצוות ההיגוי , מרכזת הדרכה ומדריכה בתכנית לפסיכותרפיה של איגוד פסיכולוגית העצמי וחקר הסובייקטיביות במרכז "קרית אדם" בלוד.

חברות באגודות וארגונים

נורית לביא פסיכולוגית קלינית

חברה באיגוד הישראלי לפסיכולוגית העצמי

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד