תפריט נגישות
פרופ' גארי דיימונד

פרופ' גארי דיימונד

כתובת: תל אביב - יפו
כתובת נוספת: באר שבע , ירושלים
שפות: עברית, אנגלית

אודות

פסיכולוג קליני, מטפל משפחתי וראש המחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. אחרי קבלת תואר Ph.D. מאוניברסיטת Temple שבפילדלפיה, והתמחות ב-Philadelphia Child Guidance Center, השלים פרופסור דיימונד פוסט-דוקטורט במסגרת המחלקה לפסיכיאטריה שבבית הספר לרפואה באוניברסיטת פנסילבניה. בהמשך שימש כסגן מנהל המרכז לחקר התערבויות משפחתיות בבית החולים לילדים בפילדלפיה. פרופסור דיימונד הוא אחד ממפתחי המודל “טיפול משפחתי מבוסס התקשרות(ABFT) " וספרו "טיפול משפחתי מבוסס התקשרות עבור מתבגרים דיכאוניים", שנכתב יחד עם פרופסור גיא דיימונד וד''ר סוזן לוי, יצא לאור ב-2014 בהוצאת ה-American Psychological Association.

מאז 2005, פרופ' דיימונד עוסק בלהתאים, ליישם ולבחון את מודל ה- ABFT בעבודה עם מתבגרים להט"בים שסובלים מדיכאון ומחשבות אובדניות. עבור העבודה הזאת, זכה (יחד עם עמיתו פרופ' גיא דיימונד) ב-2014 בפרס המחקר השנתי מהאגודה האמריקאית למניעת אובדנות. פרופ' דיימונד מרצה, מכשיר ומדריך מטפלים ברחבי הארץ והעולם.

מאז 2008, פרופ' דיימונד מנהל את הפרוייקט "מחוץ לארון, בתוך המשפחה". זהו פרוייקט קליני-מחקרי, שהוקם על מנת לעזור למשפחות החוות קשיים ופגיעה באיכות היחסים בין בני המשפחה, בעקבות יציאה מהארון של בנם/בתם. במסגרת הפרוייקט, מטפלים מוסמכים מעניקים טיפול ממוקד קשר שפותח במיוחד על מנת לעזור ללהט"בקים/יות בוגרים/ות והוריהם לאחות קרעים במערכת היחסים, שנוצרו סביב הקושי של ההורים בקבלת הזהות המינית ו\או המגדרית של ילדם/תם. במסגרת הפרוייקט, אנו ממשיכים לפתח את המודל הטיפולי ולבחון את יעילותו. הטיפול ניתן ללא עלות. מידע נוסף על הטיפול בלינק למטה...

מאמרים

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד