תפריט נגישות

אודות

עו"ס תואר שני MSW , פסיכותרפיסטית, מדריכת הורים / הורי תאומים, מטפלת זוגית ומשפחתית, מדריכה אנשי מקצוע וצוותים מקצועיים .

בעלת ניסיון מקצועי עשיר בטיפול בהתמכרויות, בפוסט טראומה, בשלבי התפתחות ומעברים בחיים ובמצבי משבר שונים. בנוסף מתמחה בפסיכותרפיה לגיל השלישי וליווי ותמיכה נפשית לבני המשפחה.

בעלת קליניקה פרטית ברמת ישי (באזור חיפה, יוקנעם, קריית טבעון, עמק יזרעאל, עפולה).

השכלה אקדמאית והכשרה

תואר שני בעבודה סוציאלית MSW – אוניברסיטת חיפה

פסיכותרפיה פסיכואנליטית – מכללת אורנים. התעודה מוכרת ע"י האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה.

הדרכת הורים בגישה אינטגרטיבית- אוניברסיטת בר- אילן.

מטפלת מוסמכת בטיפול זוגי ומשפחתי – האגודה הישראלית לטיפול במשפחה.

ניסיון מקצועי

מטפלת של משרד הביטחון באנשים המתמודדים עם שכול , אבדן, פוסט טראומה.

מטפלת במרכז אלה – מרכז לטיפול נפשי בניצולי שואה, פוסט טראומה, משברים אישיים- נפשיים, אבדן ושכול.

בעלת ניסיון טיפולי עשיר במכורים ובני משפחותיהם.

בעלת ניסיון עשיר בהקמה וניהול מסגרות טיפול למכורים ובני משפחותיהם והדרכת צוותים מקצועיים בתחום.

מאמרים

הדרכת הורים לתאומים

לידתם של תאומים הינו אירוע מטלטל בחיי ההורים והמשפחה. גידול תאומים הינו חוויה הורית מורכבת, המלווה בקשיים ובדילמות תפקודיות ופסיכולוגיות כאחד. 

תפקידם המרכזי של ההורים  הוא לאפשר לתאומים גדילה והתפתחות נפשית בריאה, תוך חווית נפרדות פסיכולוגית לצד יכולת לשמר את הזיקה והקשר התאומי העמוק והייחודי עם תאומם.

הורות לתאומים מחייבת כניסה לתהליכי למידה והדרכה מהרגע הראשון, מתוך מטרה ליצור ולאפשר איזון בין ה"ביחד" וה"לחוד" בחייהם הקונקרטיים והנפשיים של התאומים.

הורים לתאומים חווים מהרגע הראשון נטל כפול, מאחר והם נדרשים לטפל בשני תינוקות בו זמנית הן מהבחינה המעשית והן מהבחינה הפסיכולוגית. 

כפל המטלות, הדילמות , וההתמודדויות הרבות והייחודיות יוצרים  עומס רב ,המלווה בלחצים נפשיים לא פשוטים והוא העומד בבסיס הפסיכולוגיה הייחודית להורי תאומים לעומת הורות לילד יחידאי. עומס זה מלווה את ההורים לתאומים מלידתם ולאורך כל שלבי גדילתם והתפתחותם.

על רקע מאפיינים אלה וההתמודדויות המורכבות שעומדות בפני ההורים, ניכר כי הורות לתאומים מחייבת כניסה לתהליכי למידה והדרכה משלביה הראשונים. הורות כזו אינה יכולה להתבסס רק על תהליכים ספונטניים וחשוב שתהיה הורות נלמדת ומתוכננת.

מטרת  המפגשים עם הורים לתאומים לאפשר מקום בו ההורים יוכלו לשתף בדילמות, התלבטויות וקשיים אותם הם חווים במהלך גידול התאומים ולהיחשף לתהליכי הדרכה, שיסייעו להם לעבוד הן על סוגיות נפשיות כמו- חלוקת קשב, התמודדות עם חוויות האשמה, הוויתור שכרוך בלהיות עם שניים בו- זמנית, קבלת עזרה , קבלת הצרכים הייחודיים של כל תאום  ועוד, והן על סוגיות מעשיות- קונקרטיות כמו – איך לארגן את הציוד, חדר הילדים, סדר יום, סדרי טיפול, חלוקת משאבי הזמן ועוד.

חברות באגודות וארגונים

* האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה

* האגודה הישראלית לטיפול במשפחה ובנישואין

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד