תפריט נגישות

אודות

ד”ר פינחס גרבר הינו בעל תואר שלישי בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת בר אילן, מטפל מוסמך ע”י האגודה הישראלית לטיפול במשפחה ובנישואין עם יותר משלושים שנות ותק ונסיון בטיפול ישיר ובהדרכת מטפלים וסטודנטים. הוא מרצה לתואר ראשון ושני באוניברסיטת חיפה ועובד בכיר משרד רווחה ושירותים חברתיים.

אנו חיים במציאות מורכבת ומאתגרת והמשפחה אמורה להוות מקור של אהבה, ביטחון וכוח אישי עבור הפרט. כמו כן, בחיים אנו חווים רגעי שימחה ונחת אך גם מצבי לחץ ומצוקה. אני מאמין שבכול אדם ובכול משפחה קיימים המשאבים. המשאבים החיוניים להתמודד ולצמוח בצורה יותר יעילה.

תפקידו של המטפל הינו להוביל את הפרט, הזוג או המשפחה למצוא את הייחודיות ומאגר הכוחות שלו בכדי להתמודד בצורה אפקטיבית יותר עם קשייו, לצמוח מבחינה אישית, לחוש שליטה בחיים ואף ליהנות שוב מהחיים האישיים/ זוגיים/ משפחתיים כאחד. הטיפול נעשה ברוח תורנית/חרדית תוך שמירה על סודיות מוחלטת.

טיפול פרטני

הטיפול הפרטני מיועד לבני נוער ולמבוגרים. הטיפול הפרטני מתייחס למצוקה ולקשיים רגשיים שונים שמשפיעים על תפקוד הפרט בבית או בחברה.

טיפול זוגי

הטיפול הזוגי מיועד לבני זוג שנמצאים בתחילת דרכם או בני זוג הנמצאים במשבר. מטרת הטיפול הינה בניית דרכי תקשורת בין אישית ולסייע בבניית ציפיות ברורות ותפקידים ברורים ומוסכמים. כמו כן, הייעוץ מאפשר אמצעי חיוני לקראת שידוכים לבחינת התאמה בין שני בני הזוג.

טיפול משפחתי

הטיפול המשפחתי מיועד להורים ולילדים בכול הגילאים. הטיפול עוזר למשפחה אשר נמצאת במצוקה עקב מעברים טבעיים (לידה, גיל התבגרות…) או כתוצאה מגירושין, אלימות, חולי ועוד.

השכלה אקדמאית והכשרה

תואר שלישי - אוניברסיטת בר אילן, בית ספר לעבודה סוציאלית (Ph.d)

תואר שני- אוניברסיטת ישיבה – בית ספר לעבודה סוציאלית, נו יורק, ארה"ב (MSW)

תואר ראשון- אוניברסיטת רוטגרס, נו גרסי, ארה"ב (BA)

ניסיון מקצועי

ד"ר פינחס גרבר מטפל זוגי משפחתי מוסמך. בעל תואר שלישי בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת בר אילן, מטפל מוסמך ע”י האגודה הישראלית לטיפול במשפחה ובנישואין.

בעל ניסיון וותק של יותר משלושים שנה בטיפול ובהדרכת מטפלים וסטודנטים. כמו כן, מרצה לתואר ראשון ושני מטעם אוניברסיטת חיפה, בשלוחה במכללה החרדית (מבח”ר) בבני ברק.

בנוסף עובד סוציאלי בכיר ומדריך במחלקה לשירותים חברתיים במשרד הרווחה.

חברות באגודות וארגונים

 

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד